כללים לבחירת מנורות קיר

תאורה לבית

נושא התאורה בבית הינו חשוב ביותר וכולל משמעות כפולה. מצד אחד להשיג נוחות ואיכות החיים לכל דיירי הבית מבחינה פונקציונאלית, ומצד שני לספק אלמנט עיצובי שישדרג את המתחם המדובר. אחת האפשרויות להשלמת התפקוד של גופי התאורה העיקריים בבית (למשל, הנברשת בסלון, גוף התאורה העיקרי במטבח וכו') היא באמצעות מנורות קיר, שיוצרות את האווירה המתאימה כאשר אין צורך באורות הראשיים ותורמות רבות לעיצוב הבית כולו. להלן מספר כללים שיעזרו לכם לבחור במנורות אלו בצורה המושכלת ביותר.

מנורות קיר – איזו פונקציה הן אמורות למלא בביתכם?

למנורות קיר שני תפקידים מרכזיים – להשלים את התאורה הראשית או להחליפה במקרה הצורך לשם יצירת האווירה המתאימה. על מנת שאותן מנורות קיר שתבחרו אכן ימלאו אחר הפונקציה המצופה מהן, חשוב מאוד לבחור בהן בהתאם לצורך. למשל, ניתן לבחור מנורת קיר מסוג "ספוט" כאשר מעוניינים להדגיש אלמנט עיצובי מסויים בבית כגון קיר הבריקים שלכם, האח בסלון או איזה פרט אומנות שאתם אוהבים. תאורה ממוקדת עשויה אף להידרש כאשר מעוניינם לקרוא בלילה במיטה ספר ונדרש אור ממוקד לכיוון מרכז המיטה. במידה ואתם מעוניינים דווקא בפונקציה של תאורת "אווירה", חשוב שהאור יהיה רך יותר, לא ממוקד אלא עמום ויאפשר שהייה במקום ללא אור רב, כמו במקרה של צפייה בטלוויזיה בלילה, תאורת הפרוזדור וכו'. לשם עמידה בתנאים אלו ניתן למצוא גופי תאורה רבים בצורת מנורות קיר, כאשר כל אחד מהם מתאים לפונקציה שונה – גופים עם תאורת LED מסוג ספוט מתכוונן, גופי תאורה בחיפוי זכוכית לאור עמום וכו'.ניקיון ואבטחת משרדים

הספק המנורות

מנורות הקיר השונות פועלות זמן רב יחסית במשך מחזור חייהן. לדוגמא, כאשר מדברים על תאורת לילה בפרוזדור או בחדר של התינוק, גופים אלו פועלים שעות רבות מדי יום ולמעשה, דורשים אנרגיה רבה. אותה האנרגיה עשויה להתבטא באופן משמעותי בחשבון החשמל שלכם וזאת במידה ולא תקפידו לרכוש מנורות קיר בעלות הספק נמוך. במידה ובחרתם גופי תאורה עבור מנורת קיר שעובדת עם נורות רגילות, תוכלו בהחלט לבחור את הנורות החסכוניות יותר ולחסוך לא מעט כסף. אלא, שפעמים רבות מנורות קיר אינן מגיעות עם "בית מנורה" אלא כוללות את גופי ה- LED מובנים בתוכן, ללא אפשרות החלפה. לכן חשוב מאוד שתבחנו מראש את הספק הגופים הללו ותשוו לאחרים. במידה והצורך הוא הפעלה לאורך שעות רבות ביום (או בלילה), העדיפו לבחור בהספקים הנמוכים יותר.

חומרים ועיצובים

מאחר ומדובר באלמנט עיצובי לכל עניין ודבר, חשוב מאוד לדעת כי מנורות קיר מגיעות בימינו בשלל צבעים ועיצובים ומחומרים שונים לבחירה, וזאת על מנת לאפשר את הטאצ' העיצובי המתאים לכם. המנורות עשויות להיות מורכבות מפלסטיק, נחושת, ברזל, זכוכית ואפילו גבס, כך שניתן להטמיע אותן בתוך קרניזים, קירות גבס ועוד.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מדוע בית דפוס כה יכול לסייע לנו כה הרבה?
המצאת הדפוס היא ללא ספק אחת מההמצאות הגדולות של האנושות, היכולת להדפיס בצורה סדורה מאפשרת לנו להגיע...
קרא עוד »
מאי 18, 2017
מתלים – כיצד הם יכולים לעזור לנו לסידור הבית
כל אחד מאיתנו מכיר את התופעה הזאת. אנחנו רוכשים בגדים שונים הדורשים תלייה, הכוונה לחולצות מכופתרות,...
קרא עוד »
ספט 17, 2021
מזרן זוגי – טיפים לבחירה נכונה
בחירת מזרון זוגי נכון יכולה להיות מסובכת מכיוון שיש כל כך הרבה אפשרויות זמינות בשוק כיום. על מנת...
קרא עוד »
אפר 17, 2023