סוגי מקלחונים – מה מתאים לי ומה חשוב לבדוק לפני שרוכשים?

מקלחון

מקלחון הינו אלמנט נדרש ומבוקש בכל חדר רחצה. מדובר באלמנט שמאפשר סגירה של איזור מסויים בחדר זה שנועד למקלחת. מאחר ורוב חדרי הרחצה אינם גדולים באופן מיוחד, חשוב מאוד שהמקלחון יעניק את המרחב המפנק כמצופה ממקום של רחצה, אך יחד עם זאת יתאים לגודל חדר הרחצה הספציפי. ישנם גם קריטריונים נוספים שיטו את הכף לכאן או לכאן בבחירת המקלחון המתאים, ואנו כאן על מנת לסקור בפניכם מספר סוגי מקלחונים בולטים ואת הדגשים שחשוב להתייחס אליהם לפני הרכישה עצמה.מקלחון

סוגי מקלחונים – סוג המבנה

ניתן למצוא שני סוגי מקלחונים שנבדלים זה מזה במבנה שלהם :

  • מקלחון פינתי – מקלחון זה תוחם את פינת החדר כך ששני הקירות הבנויים מהווים שתי פיאות בנוסף לעוד שתי פיאות מזכוכית. זהו המקלחון הנפוץ ביותר והוא מגיע במידות סטנדרט של 80X80 סמ"ר.
  • מקלחון חזיתי – מקלחון זה כולל חזית אחת שעשויה מזכוכית והוא בנוי כולו כמעין גומחה בקיר. מצב זה מתאפשר לעיתים נדירות יחסית אך בהחלט ניתן לתכנן חדר רחצה כך שיכלול את המבנה החזיתי.

ע"פ רוב, המקלחון החזיתי נחשב לגדול יותר מהמקלחון הפינתי ועל כן הוא מתאים לחדרי רחצה מרווחים יחסית.

מנגנון הסגירה והפתיחה

הסגירה והפתיחה של סוגי מקלחונים שונים נשענים על מנגנון הפתיחה הצירי או מנגנון ההזזה. כאשר מדובר במנגנון צירי, הדלתות נפתחות כלפי חוץ החדר ועל כן יש לוודא כי יש די מקום לכל מסלול הפתיחה והסגירה שלהן. המנגנון הצירי יכול לכלול דלת אחת שנפתחת או יותר, בהתאם למבנה המקלחון וע"פ הצורך. בעיקרון משתמשים ביותר דלתות על מנת שרדיוס הפתיחה לא ישען על דלת אחת בלבד ויהיה גדול למדי.עיצוב פנים בתל אביב

על מנת לחסוך בבעיית מקום זו ניתן להשתמש במנגנון ההזזה. מנגנון זה כולל מסילות על גבן נעות הדלתות כאשר ניתן למצוא דלתות הזזה שנעות בצורה אופקית או כאלו מעגליות שזזות ברדיוס מסויים.

סוג הזכוכית

ע"פ התקן, חל איסור על ייצור, שיווק או מכירת מקלחונים שאינם כוללים זכוכית מחוסמת או רבודה. הסיבה לכך ברורה מאליה וזאת מאחר והמקלחון לכשעצמו עשוי תמיד להיות מוקד להחלקה ובמידה ותהיה כזו חלילה, חשוב מאוד שהזכוכית לא תתנפץ לרסיסים. זכוכית מחוסמת הינה זכוכית שעברה תהליך שקרוי חיסום והוא זה שמעניק לה עוצמה אדירה. זכוכית זו לא עתידה להישבר גם כתוצאה מחבטה חזקה. זכוכית רבודה הינה זכוכית רב שכבתית. היא כוללת שתי שכבות זכוכית שמודבקות על גבי שכבת פלסטיק ביניהן. במידה והזכוכית נשברת, היא אינה מתנפצת לרסיסים אלא רק נסדקת ומונעת פציעות חמורות. סוגי מקלחונים שונים יכללו את אחת מהזכוכיות הללו. הזכוכית הרבודה נחשבת לפחות חזקה אך מבחינה בטיחותית היא עדיפה בהרבה.

חשוב להתקשר עם ספק שמציע התאמה אישית של המקלחון ללקוח, ע"פ הצרכים ומבנה חדר הרחצה. בנוסף בקשו לראות תו תקן ישראלי ואחריות ארוכת טווח כערובה לאיכות המוצר.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ארונות אמבטיה – מה כדאי לדעת לפני רכישה?
ארונות אמבטיה הם מוצר הכרחי בחדר האמבטיה כדי לאחסן בהם מגבות, מלאי של סבונים ומוצרי קוסמטיקה...
קרא עוד »
פבר 08, 2021
מה ההבדל בין חיפוי קיר מטבח לחיפוי קרמיקה?
חיפוי קירות מטבח וחיפוי קרמיקה הן שתי אפשרויות פופולריות לקירות במטבח. בעוד שלשני החומרים יש יתרונות...
קרא עוד »
מאי 24, 2023
האר את הבחירות שלך: שיקולים מרכזיים לבחירת חנות התאורה המושלמת
כשמדובר ביצירת האווירה המושלמת בבית או בחלל המסחרי שלך, בחירת חנות התאורה הנכונה היא החשובה ביותר....
קרא עוד »
מרץ 15, 2024