איך יודעים שצריך להחליף מזוזה?

איך יודעים שצריך להחליף מזוזה?

אחד מתשמישי הקדושה שיש לכל אחד מאיתנו בבית הוא המזוזה. המזוזה היא מצווה שנועדה לשמור עלינו מכל מיני פגעים וצרות. המזוזה מורכבת משני חלקים והיא מחולקת לשלשה מצוות. המזוזה בנויה מהחלק הפנימי – הקלף והחלק החיצוני הבית, בהמשך נרחיב על כך. כמו כן מצוות מזוזה מתחלקת לשלושה מצוות.

המצווה הראשונה היא רכישת המזוזות. יש למצוא מזוזות למכירה לפי כמות הדלתות והפתחים שיש לנו בבית. פתח הבית והחדרים לא כולל חדרי שירותים ואמבטיה, בהם אין לקבוע מזוזה. במצווה זו אנו מגיעים לחלק המרכזי של המזוזה – הקלף. החלק הפנימי של המזוזה הוא הנשמה של המזוזה. על הקלף נרשם על ידי סופר מומחה ומוסמך, פרשיות מהתורה שיש בהם אזכור של מצוות קביעת מזוזה.

קלף

חשוב לדעת כי הפרשיות אותם יש לרשום במזוזה, הם רק הפרשיות שנקבעו בתורה ואין להוסיף או לגרוע מהם אפילו מילה אחת.

המצווה השניה במזוזה היא בדיקת הקלף אחת לתקופה. כמובן שלא מומלץ לפתוח את הקלף בתכיפות יתרה, אך מפעם לפעם יש לבדוק את המזוזה על פי המלצת רב. המצווה השלישית היא קביעת המזוזה. מצווה זו יכול כל אחד לקיים, לאחר ברכת אשר קדשנו.. על קביעת מזוזה.

כאמור, יש לבדוק את המזוזה אחת לתקופה, אבל איך יודעים שצריך להחליף מזוזה? את זה ניתן לדעת רק בבדיקה, אך ישנם סימנים או זמנים בהם חשוב לשלוח את המזוזות לבדיקה.בדרך כלל, לאחר גשמים או עונות רטובות או זמנים שנוזל או כל דבר לח נגע במזוזה וקיים חשש שהנוזל חלחל פנימה, חשוב לבדוק את המזוזה ואז תדעו אם צריך להחליף מזוזה. אם מתגלה בבדיקה פסול מסוים בכתיבה, כנראה שצריך להחליף מזוזה. כדאי לקרוא מידע נוסף בנושא תפילין ומזוזות באתר נזר המשכן.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שולחן משרדי
לא קיים משרד, אשר אין בו שולחן משרדי או כמה מהם. השולחן הינו המרחב המשמעותי עבור כל עובד אשר נמצא במשרד...
קרא עוד »
מרץ 14, 2018
עיצוב מרפסת – איך מעצבים מרפסת בצורה נכונה
כשאנחנו חושבים על עיצוב חדרים בבית, באופן טבעי הנטייה שלנו היא להתמקד בעיצוב חדרי שינה, סלון, מטבח....
קרא עוד »
אוג 19, 2021
בחירת קבלן איטום – הכיצד?
איטום גגות הוא צעד משמעותי מאוד בכל מבנה, משום שהוא זה שאחראי על בידוד הבית מפני חום וקור, והוא גם זה...
קרא עוד »
דצמ 22, 2015