מה מוגדרת התחדשות עירונית?

התחדשות עירונית
התחדשות עירונית

התחדשות עירונית היא תהליך שבו הופכים רבדים מסוימים בעיר שהם ישנים, לרבדים חדשים ומודרניים בדרכים שונות.

סוגים של התחדשות עירונית

בערים רבות יש מבנים שנבנו בתקופת קום המדינה ולכן חלק מהם נמצאים במצב רעוע ויש חשש מקריסתם עקב בלאי טבעי ועל אחת כמה וכמה במקרה של רעידת אדמה. לכן האופציות הן חיזוק המבנה או הריסתו ובניית מבנה חדש על הקרקע. כל זאת כדי לשפר את הנראות ואת האיכות של פני העיר.

ראשית לפני הכל נבהיר שמומלץ לדיירים לבחון את זכויותיהם ולהיעזר בשירותיו של עורך דין להתחדשות עירונית על מנת למצות את כל הזכויות שלהם.

  • תוכנית תמ"א 38 לחיזוק בניינים ישנים על ידי תוספת של יציקה ליצירת יסודות מאסיביים. בנוסף לכך המהנדס מאשר תוספת של כמה קומות מעל המבנה הקיים לאחר החיזוק. כל הנראות של המבנה משתנה באופן מהותי.
  • פינוי ובינוי של מבנה אחד, לאחר חתימת ההסכמים עם הדיירים הם עוברים לגור בשכירות. החברה הקבלנית דואגת להריסת המבנה ובנייה של מבנה חדש. הדיירים הקודמים מקבלים דירה חדשה ושאר הדירות במבנה הגבוה נמכרות בשוק החופשי. כך במקום בניין ישן אפשר לראות די מהר מבנה ייחודי, אשר משפר את הנראות של הרחוב.
  • פינוי ובינוי של כמה בניינים יחד, כמו בנייני רכבת שקיימים במרכזי הערים. במקומם יקום אשכול של בנייני מגורים חדשים, גם כאן הדיירים הוותיקים יקבלו דירה ושאר הדירות יימכרו בשוק החופשי.
  • פינוי ובינוי בקונסטלציה הפוכה שמתבצע בהצלחה בשכונת רמת אליהו בראשון לציון. בתהליך זה מפנים את הדיירים מהמבנים הישנים לדירות חדשות בעיר שהוקצו למטרה זו. רק לאחר מכן הורסים את המבנים הישנים. בשלב זה יבנו על הקרקע מבנים חדשים והדירות יימכרו ללקוחות חדשים. כך חוסכים את הטרטור של הדיירים הוותיקים לתקופה של כשנתיים בשכירות ומאפשרים להם לעבור לסביבת מגורים חדשה ואיכותית.

>המאמר באדיבות משרד עורכי דין מצנר גולדשטיין רבי

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חמישה יתרונות מרכזיים של מערכת אינטרקום
מערכות אינטרקום הופכות נפוצות יותר ויותר במסגרות מגורים ומסחריות. כלי רב ערך זה משפר את התקשורת,...
קרא עוד »
יול 16, 2023
ציוד לניקוי חלונות
החלונות של הבית שלכם או של בית העסק יכולים להשפיע באופן ניכר על מצב הרוח שלכם ללא ספק בכלל. אם אתם...
קרא עוד »
ספט 26, 2016
איך לחסוך ברכישת רהיטים לבית?
מידי פעם אנחנו רוצים לחדש את פני הבית, אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות רכישת רהיטים לבית. כאן תוכלו...
קרא עוד »
אוק 09, 2021