5 דברים שלא ידעתם על תמ"א 38

תמ"א 38
תמ"א 38

כאשר אתם שומעים את הביטוי תמ"א 38 ייתכן ואתם מבינים כלפי חוץ מה זה אומר אך לא באמת מכירים את המושג, מהיכן הוא הגיע, מדוע הוא קיים, היכן ניתן לבצע אותו וכו'. אם אתם רוצים לבדוק אפשרות לתמ"א 38 עבור הבניין שלכם או סתם מעוניינים להרחיב את הידע שלכם בנושא הינה 5 דברים שחשוב לדעת על תמ"א 38.

#1 – מהי תמ"א 38 בכלל?

תמ"א 38 היא תכנית מתאר ארצית (אחת מתוך הרבה כאלה) שנוצרה כדי לחזק מבנים ישנים הבנויים בשיטות הנדסיות ישנות ועם תשתיות ישנות ואינם עמידים מספיק בפני סכנות של רעידות אדמה. במהלך התמ"א הבניין יעבור שדרוג וחיזוק משמעותי לתשתיות, יתווספו קומות נוספות, יסודרו החניות במבנה ובגדול הוא יהיה חזק ויציב יותר על מנת לצמצם נזקים פוטנציאליים מרעידות אדמה.

#2 – היכן יזמים מעדיפים להשקיע?

על שבאזורים רבים בארץ יש בנייני מגורים ישנים ורעועים הזקוקים לתמ"א, מרבית היזמים מעדיפים להשקיע באזור המרכז ובאזורים בהם יש ביקוש רב לדירות ולבצע עסקאות נדלן משתלמות . כמו כן ערך הדירות יהיה רב יותר מאשר אזורים אחרים בארץ ולכן הגמול על הוצאות וזמן העבודה יהיה גבוה יותר בדרך כלל.

#3 – לא כל בניין מתאים לתמ"א

כדאי לדעת שיש בניינים שהתשתיות בהן כל כך ישנות ורעועות שגם שיפוץ ובנייה על התשתית הקיימת לא תעזור ולכן מבצעים מה שנקרא "פינוי בינוי" שהיא למעשה הריסת המבנה ובנייתו מחדש.

#4 – העיריות לא מתלהבות לתת אישורים

העיריות חוששות שמא יהיה עומס של תשתיות במרכזי הערים ולכן לא ששות לתת אישורים לתמ"א.

#5 – ערך הדירות הקיימות יעלה משמעותי

דירות הקיימות בבניין שעבר תמ"א יעלו את ערכן בצורה משמעותי, בסכומים שיכולים להגיע אף ל50% יותר מערך הדירה הקודם. הסיבה לכך היא שהבניין חדש יותר, תשתיות חדשות יותר ובדרך כלל כל דירה תהנה מתוספת של חדר או חדר ומרפסת לאחר החידוש של המבנה.

המידע מוגש באדיבות > עולם המנטורים

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בטיחות בעבודה – מה צריך לקחת בחשבון כאשר משפצים את הבית
אין דבר שהישראלים יותר אוהבים מאשר לשפץ את הבית שלהם. למעשה יש מחקרים המראים כי ישראלים משפצים את...
קרא עוד »
ינו 09, 2019
היתרונות הבלתי מוזכרים של חגיגות בת מצווה באולם סגור
יציאה למסע המשמעותי של ארגון בת מצווה מצריך תשומת לב קפדנית למגוון היבטים, כאשר בחירת המקום יושבת...
קרא עוד »
ספט 14, 2023
לגלות את הבלתי נראה: כבלים לצרכים מגוונים
כבלים הם הגיבורים שלעתים קרובות מתעלמים מהם בעולם הדיגיטלי שלנו, ומשדרים בשקט כוח ונתונים כדי לשמור...
קרא עוד »
דצמ 25, 2023