מהי הייחודיות של פרויקט תמ"א 38 בתל אביב לעומת מקומות אחרים

תמא 38

פרויקט תמ"א 38 הוא אחד הפרויקטים החשובים ביותר במדינת ישראל. הסיבה הברורה ביותר לכך היא עקב העובדה כי תמ"א 38 מגינה על בתים ישנים מפני רעידות אדמה ומבטיחה שכאשר רעידה כזאת תתרחש הבניינים הישנים ברחבי המדינה לא יקרסו. אך הסיבה שלא נמצאת על פני השטח לכך שפרויקט התמ"א הוא כה חשוב היא העובדה כי מדובר בפרויקט המצמצם את הפערים בחברה. העובדה כי בעלי דירות ישנות יכולים לשפץ את דירתם ולהעלות את ערכה בעשרות אחוזים מובילה לכך שלאנשים רבים יש יותר כסף פנוי וזהו דבר בעל ערך אדיר לחברה הישראלית. הבעיה היא שפעמים רבות פרויקטים של תמ"א 38 מתקיימים אך ורק בתל אביב או בגוש דן ואינם יוצאים מחוץ מהגבולות בין הרצליה וראשון לציון. זוהי בעיה חמורה המשפיעה מאוד על החברה הישראלית ויש לתת עליה את הדעת.

תמא 38

האם המדינה לא צריכה לתקן עיוות זה בשוק?

העובדה כי פרויקט תמ"א 38 לא מתקיים בעפולה, ירוחם או צפת היא בעייתית מאוד מכמה בחינות. ראשית מקומות אלו מועדים גם כן לרעידות אדמה והבניינים בהם לא פחות ישנים מאשר בתל אביב וזוהי כמובן בעיה חמורה שיש לתת עליה את הדעת. אך עלינו גם לזכור כי העובדה כי פרויקטים של תמ"א לא מתקיימים בפריפריה מובילה לכך כי הפערים בין המרכז לצפון ולדרום רק מתרחבים וזה מוביל לבעיה רצינית ביותר לחברה הישראלית. לכן טוב תעשה המדינה אם תתחיל לתקן את עיוותי השוק ולפעול בצורה נרחבת בכדי לוודא כי לא רק במדינת תל אביב יהיו פרויקטים של תמ"א.

גרים בתל אביב? מדוע כדאי לכם למהר ליזום תמ"א 38?

אם אתם בעלי דירה ישנה בתל אביב הרי שסביר להניח כי אתם נתקלתם כבר בתופעה של תמ"א 38 וכי פנו אליכם ועניינו אתכם לבצע פרויקט כזה. בזמן שאתם ממתינים וחוככים בדעתכם האם לקבל את ההחלטה עליכם לדעת כי כדאי לכם למהר ולהחליט על ביצוע הפרויקט. אתם צריכים להבין כי יכול מאוד להיות שבעתיד הקרוב העירייה תערים קשיים על יזמי התמ"א מסיבותיה שלה ולא בטוח שיתנו אישורים לבצע את הפרויקט.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כל מה שצריך לדעת על עץ בונסאי
יצא לכם לראות עצים קטנים, מטופחים ויפים אך מעולם לא הבנתם מה זה בדיוק? לא היה לכם מושג על מה מדובר ומה...
קרא עוד »
דצמ 22, 2022
משכנתא למסורבים בבנק
אם הבנק מסרב לתת לכם משכנתא זה ככל הנראה בשל דירוג אשראי נמוך. כיום מרבית הגופים הפיננסיים פועלים...
קרא עוד »
יונ 14, 2022
ריהוט משרדי
מה צריך לאפיין את פריטי הריהוט המשרדי שלכם כך שיגובשו באופן מיטבי? במאמר זה ניגע במספר קטגוריות שעל...
קרא עוד »
אוג 29, 2021