שמאי מקרקעין

לא פעם אנחנו שומעים את הביטוי שמאי רכב, שכן מדובר בגורם מקצועי איתו אנחנו נאלצים לבוא במגע במקרה של תאונת דרכים אז חברת הביטוח תשלח אותו אלינו בשביל להעריך את מידת הנזק שנגרם לרכב שלנו, על מנת שהיא תדע כמה עליה לשלם לנו, במקביל אנחנו נביא שמאי רכב בשביל להוכיח שמדובר בסכום נמוך מדי וכך תתחיל התדיינות בינינו.

אך לצד שמאי רכב יש עוד מספר רב של סוגי שמאים נוספים אשר את שירותיהם, ייתכן ונידרש לשכור עם הזמן. אחד מהם הוא שמאי מקרקעין. שמאי אשר מתמחה בהערכת קרקעות ומבנים, הן לצורכי עסקאות והן לצורכי ביטוח.

במקרה של עסקאות, הרי שאנחנו נשתמש בשמאי מקרקעין על מנת שנוכל להעריך כמה עולה קרקע מסוימת או כמה עולה נכס מסוים, וכך אנחנו נוכל לקבוע מה יהיה ערך העסקה. מן הסתם, מדובר על סכומים משוערים ולו בגלל שגם השמאי הטוב ביותר לא יוכל לקבוע מחיר מוחלט, מה עוד שסביר להניח שבמהלך המשא ומתן המחיר ישתנה לכאן או לכאן. home-2003068__340

במקרה של ביטוח, הרי שאנחנו נידרש לשירותיו במקרים שונים. למשל, אם חס וחלילה פורצת שריפה ויש צורך להעריך את מידת הנזק למבנה, כנ"ל לגבי מקרים של הצפות או אסונות אחרים שמשפיעים על המבנה. מהצד השני, אנחנו נידרש לשירותיו של שמאי מקרקעין ברגע שנרצה לבטח את הקרקע או את המבנה, אז יבוא אלינו שמאי, יבחן את המקום ויעריך כמה הוא שווה בשביל שחברת הביטוח תוכל לקבוע, כמה עלינו לשלם עבור פוליסת הביטוח.

מדוע נכון מצידנו לעבוד עם שמאי מקרקעין

התשובה לכך היא מאוד פשוטה, אם אנחנו לא נעבוד עם שמאי, אנחנו עלולים לעבוד על פי הערכות שגויות, לא מבוססות, אשר עלולות להיות מוטות לכאן או לכאן.
גם אם שמאי מקרקעין לא יכול לדעת מה הסכום שעלינו לשלם בוודאות, אין ספק שהוא יכול לקבוע מהו הסכום בצורה משוערת הטובה ביותר שיש, וזאת בזכות הידע והכלים שעומדים לרשותו. הם מבוססים הרבה יותר ממה שעומד לרשותנו ומכל דרך אחרת שנבחר.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך בוחרים חיפוי קרמיקה למטבח?
רוצים לשלב קרמיקה בעיצוב המטבח ולבחור חיפוי שיוכל להתאים? שימו לב כי כאשר אתם באים לבחור חיפוי קרמיקה...
קרא עוד »
מאי 23, 2021
עורך דין מקרקעין – מדוע חשוב להיעזר בו?
כאשר מבצעים עסקת נדל״ן ומכל סוג חשוב מאוד לוודא כי נעזרים בעורך דין וזאת בכדי שיוכל לסייע להפוך את...
קרא עוד »
מרץ 25, 2018
עבודות גובה בסנפלינג
בעולם המסחרי של ימינו, בו התחרות על לקוחות צמודה מאוד, תמונה שווה הרבה. סביבת עבודה מלוכלכת היא הדרך...
קרא עוד »
דצמ 22, 2014