ההבדל בין השקעה בנדל"ן מניב לבין השקעת אקזיט

עיצוב פנים ואדריכלות

אנשים רבים עם סכום כסף פנוי מעוניינים להשקיע בנדל"ן, במקרים רבים אלו אנשים ללא שום רקע בתחום.

למי שאין רקע בתחום לא תמיד ברורים ההבדלים בין השקעות הנדל"ן השונות, ויותר מזה הם גם אינם יודעים להחליט מהי ההשקעה המתאימה עבורם. אז לכל מי שמתעניין בהשקעות נדל"ן, הרשו לי לעשות לכם קצת סדר בראש בנוגע לשני מושגים – השקעת נדל"ן מניב והשקעת אקזיט. מהם המשמעות של כל אחד מהם ומה צריך לדעת.

ההגדרה היבשה אומרת שנכס הוני אשר מייצר תזרים מזומנים לאורך כל תקופת החזקתו הוא נכס מניב. בעברית מדוברת הכוונה היא למבנה, כמו למשל דירת מגורים המכניסה לכם דמי שכירות חודשיים. לעומת זאת השקעת נדל"ן אקזיט מתייחסת לרכישה של נכס במחיר נמוך מערך השוק ומכירתו תוך זמן קצר במחיר גבוה יותר. אלו הם רק ההסברים התיאורטיים, אך כמובן שבחיים לא הכול שחור ולבן.

קשה לנתח האם השקעה בנדל"ן מניב היא כדאית, יש לקחת בחשבון הרבה דברים, כולל ההשקעות האלטרנטיביות שניתן לעשות עם הכסף הפנוי. ולגבי השקעת אקזיט, היכן בדיוק מחכה הנכס הזה שהוא במחיר נמוך ממחיר השוק? לא פשוט לאתר הזדמנויות כאלו.

אנשים רבים מתעניינים בהבדל בין השקעה בנדל"ן מניב לבין השקעת אקזיט ושואלים את עצמם מה עדיף. אם יש לי סכום כסף פנוי, ,במה עדיף להשקיע? אין תשובה חד משמעית לשאלות אלו, זה תלוי באופי המשקיע ובציפיות שלו מההשקעה. הסיבה שעומדת בדרך כלל מאחורי השקעות אקזיט היא הרצון להגדיל את כמות ההון ואילו הסיבה העומדת מאחורי השקעות נדל"ן מניב היא הרצון לייצר מקור הכנסה קבועה נוסף. זהו גורם ההחלטה המהותי אשר גורם לאנשים להעדיף סוג השקעה אחד על פני אחר. כלומר מה שעומד לנגד עיניהם הוא לא לבחור בין השקעת נדל"ן מניב א' או השקעת אקזיט ב', אלא החלטה עקרונית על קונספט ההשקעה. כמ כן עולה השאלה מה המצב הדירה? האם זקוקה לשיפוץ? מה המצב האיטום במרפסת? ובשאר חלקי הבית? צנרת וכו'

השקעות אקזיט הן בדרך כלל השקעות בהן הרוכש משקיע בהשבחת הנכס על מנת להעלות את ערכו, אחרת אין סיבה של ממש שערכו יעלה. גם אם הכוונה היא לעשות אקזיט, אין זה אומר שהמשקיע אינו יכול להציע את הדירה להשכרה. מכירת הנכס עלולה לקחת חודשים רבים שבהם יש לו הוצאות על הנכס, לכן גם אם הכוונה למכור את הנכס עדיין יכול להיות שהמשקיע ירצה קודם להשכירו. כאשר מבצעים עסקאות נדל"ן, בין אם אלו השקעות אקזיט או השקעות מניבות, ישנם שיקולים רבים שיש לקחת בחשבון, החל ממיסים ועד הוצאות למתווכים ועורכי דין. ההמלצה הכי טובה היא תמיד להתייעץ עם מומחי השקעות.

לעוד מידע בנושא קיראו על הכתבה של ראובן זלוף באתר כלכלה.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
גלה את היתרונות הנסתרים בבחירת מתווך נדל"ן נכון
כאשר מדובר בעסקאות נדל"ן, היבט אחד שלעתים קרובות מתעלמים ממנו אך מכריע הוא בחירת המגשר הנכון. בעוד...
קרא עוד »
פבר 12, 2024
מצלמות נסתרות – איך יודעים איפה להתקין אותן?
כשאנחנו מתבקשים להתקין מצלמות במבנה מגורים או בבית עסק, עומדות בפנינו שתי שאלות עיקריות. הראשונה היא,...
קרא עוד »
פבר 27, 2022
תאורת חוץ
תאורת חוץ היא סוג של תאורה המשמשת לספק אור לאזור מסוים. מטרת תאורת החוץ היא להעניק לאזור מראה ותחושה...
קרא עוד »
אוג 01, 2022