מקרקעין – כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול

כשמדברים על מקרקעין, מתייחסים בעצם לכל אותם נכסים שהם אינם מיטלטלין, כלומר משהו בנוי על הקרקע. אז מה בעצם מוגדר כמקרקעין? מקרקעין זה בעצם כל דבר המחובר לקרקע בחיבור של קבע. קיימים מספר דברים אשר יכולים להיות מחוברים לקרקע גם בצורה זמנית, ועדיין הם יכנסו לקטגורייה של מקרקעין. לאדם המחזיק בבעלות על המקרקעין יש את היכולת לעשות בהן גם עסקאות. בעלות על מקרקעין יכולה לבוא לידי ביטוי גם בנכסים הנמצאים מתחת לפני הקרקע (כמו מרתף למשל).

נדל"ן

ביטוי נוסף המתאר מקרקעין הינו נדל"ן, שאלו הן ראשי תיבות של נכסי דלא נידי, שזה בתרגום חופשים נכסים שלא ניידים, וזאת משום שכפי שציינו קודם לכן, נכסים מסוג זה יהיו (לרוב) נכסים קבועים שלא ניתן לנייד אותם ממקום למקום. למקרה שטעיתם, מקור הביטוי נכסי דלא נידי לקוח מהשפה הארמית.

מכירה והחכרה של מקרקעין

בכל המדינות בעולם, המדינה תמיד שומרת לעצמה את הזכות להחליט מה לעשות במשאבים הטבעיים שלה ומכאן שהמדינה יכולה בסמכותה הבלעדית לקבוע שהיא מפקיעה קרקע מסויימת. כאשר רוצים להעביר בעלות על מקרקעין, עושים זאת באמצעות מכירה. במקרים אחרים, ישנן עסקאות מקרקעין אשר מאפשרות לעשות זכות שימוש בנכס גם מבלי שעברה הבעלות לחלוטין, על ידי זכות של השכרה וחכירה של נכס לתקופה מסויימת, למשל ישנם בניינים חדשים שנבנים שהזכות על הקרקע שייכת לגוף כלשהו, ואותו גוף מחכיר את הקרקע לחברה שבונה את הבניין לתקופה של כמה עשרות רבות של שנים).חברה לניהול נכסים

אנשי מקצוע העוסקים בתחום

ברבות השנים נוספו עוד ועוד אנשים מקצוע המטפלים בתחום זה. פעולות רבות בתחום לא ניתן לעשות לבד, ולכן יש להיעזר באנשי מקצוע שיעשו את העבודה. כאשר יש צורך לטפל במקרקעין באופן משפטי בעת מכירה או רכישה של נכס, מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין מקרקעין מוסמך ומקצועי. כאשר רוצים להעריך שווי של נכס לצורך קיום עסקה או בכדי לבטח אותו, יש להיעזר בשירותיו של שמאי מקרקעין.

לסיכום

אוכלוסיית העולם גדלה בקצב מסחרר ומכאן שיש צורך וביקוש גדול יותר לנכסי מקרקעין. מצאתם נכס שנראה לכם ויש לכם את היכולת הכלכלית לרכוש אותו? אל תבזבזו זמן ורכשו אותו לפני שמישהו אחר ירכוש אותו במקומכם. אנשים רבים שואלים מדוע כדאי להשקיע בנדל"ן. קיימות ספקולציות רבות בנושא, אך בשורה התחתונה, רק אתם יכולים לענות לעצמם את התשובה לשאלה הזאת.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חימום רצפתי או פתרון חימום אחר?
עוד חורף עבר לו ושוב מצאתם את עצמכם כועסים על מזג האוויר הקריר. יותר נכון יהיה להגיד שאתם כועסים על...
קרא עוד »
אפר 11, 2018
איך לשדרג את הסלון שלכם, טיפים פרקטיים מהירים
הסלון נחשב לרוב ללב של הבית, שבו מתאספים בני משפחה ואורחים כדי להירגע, להתרועע ולהנות. שדרוג הסלון שלך...
קרא עוד »
יונ 12, 2023
לקראת חידוש מטבח: מה השיש הכי מומלץ?
אין ספק כי כיום בישראל ישנה משמעות אדירה לאוכל ותרבות האוכל התפתחה בצורה דרמטית בשנים האחרונות....
קרא עוד »
יונ 28, 2018