איך לבחור שמאי מקרקעין?

השקעות נדל"ן

כאשר מתעורר צורך לפנות אל שמאי מקרקעין, חפץ בוודאי כל פונה להיות בטוח שהוא מגיע לידיים הנכונות. קרי – לידי שמאי שיוכל לבצע את המשימה הנדרשת, על הצד הטוב ביותר. כך שהתוצאות של ההליך תהיינה משביעות רצון, וכל ההתנהלות תהיה יעילה ומהירה – בצורה כזו שהלקוח יהיה מרוצה מהשירות שניתן לו. בשביל שאכן כך יקרה, וכדי שהלקוח לא יתחרט על פנייתו לשמאי מקרקעין פלוני ולא אחר, המומלץ יותר על ידי לקוחות מרוצים. צריך לשקול את העניין מראש, ולבחון את המצב היטב. כך שהבחירה תהיה נכונה ומוצלחת. ותתברר לאחר מעשה כצעד נכון.

אז איך בוחרים את שמאי המקרקעין?

עבור מי שזו עבורו פעם ראשונה לפנות לשמאי מקרקעין, זו עשויה להיות דילמה של ממש. כיוון שאין לו עד כה היכרות עם שמאי והוא אף אינו יודע בבירור מה הוא אמור למצוא אצל השמאי. אילו נתונים נחוצים ועל מה אסור להתפשר. לפיכך מומלץ לנקוט בדרכים הבאות:

  • מתייעצים עם ידידים – הדרך המוצלחת והמומלצת היא לפנות להתייעץ עם ידידים או מכרים, כאלו שפנו בשנים האחרונות אל שמאי מקרקעין. מי שהתעסק עם איש מקצוע מתחום זה יוכל בוודאי לספר לכם על השירות שהוא קיבל. ואם הוא היה מרוצה – הוא ימליץ לכם בכל פה על השמאי שהוא קיבל ממנו שירות. home-1353389__3401
  • מבררים אצל לקוחות – במקרה ואין לכם ידיד או מכר, שיוכל לתת לכם את המידע הנחוץ הזה, גם אז יש לכם דרך יעילה לנקוט. פנו אל שמאי ובקשו ממנו לקבל שמות של לקוחות מהעבר. ובלי להתעצל, צלצלו אליהם ובקשו לשמוע על השירות שהם קיבלו. האם היו מרוצים? אמנם אינכם מכירים את בן השיח הממליץ, אך בכל זאת המלצה של לקוח שווה בהחלט.

אז מה אני בעצם מברר?

בעת הבירורים יש לדעת מה אנחנו מעוניינים לשמוע. על אילו ערכים לא נוותר, ומה חשוב לנו כאשר מדובר על שמאי מקרקעין.

  • ידע מקצועי – בכל פנייה לאיש מקצוע חשוב לוודא כי הידע המקצועי הנדרש אכן נמצא בידיו, שהוא מורשה לעסוק בתחום ובידיו התעודות הרלוונטיות.
  • מיומנות וניסיון – במקרים רבים הניסיון עושה את ההבדל.
  • שירות אדיב – האם מדובר באיש מקצוע בעל תודעת שירות?

לאחר בירור בחרו את איש המקצוע שעונה על הדרישות שלכם, הוא זה שיוכל לספק לכם את השירות כנדרש.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תנאים להתפתחות עובש
עובש מתפתח על קירות רצפות ובחדרים שונים ועלול לגרום נזקים בריאותיים וגם לפגיעה בערך הנכס. העובש הוא...
קרא עוד »
דצמ 16, 2020
יתרונות מפתיעים של ייעוץ זוגי ומשפחתי
התעמקות בעולם הייעוץ הזוגי והמשפחתי מגלה אוצר של יתרונות בלתי צפויים החורגים מעבר למטרות המקובלות...
קרא עוד »
אפר 01, 2024
מהם סורגים שקופים ולמה גם לדירה שלכם הם יתאימו? 
בימים האחרונים אתם שומעים על עוד ועוד פריצות שמתרחשות במקום שבו אתם גרים? אתם תוהים מה תוכלו לעשות...
קרא עוד »
מרץ 06, 2024