ערן פולק מסביר איך לבחור נכס ראשון שקונים למטרת השקעה

נכס ראשון להשקעה

השקעות נדל"ן מוכיחות את עצמן שוב ושוב כהחלטות מושכלות. ישנם כאלה הרוכשים נכס לצורך השבחה ויש כאלה שלנגד עיניהם עומדת מטרה אחרת. המטרה להשיג תשואה שוטפת, הכנסה פסיבית לטווח ארוך. לא משנה אילו משקיעים אתם, כדאי לכם לפעול בזהירות רבה כאשר אתם עומדים לבחור נכס ראשון למטרת השקעה. ערן פולק מסביר איך לבחור את הנכס וממה צריך להיזהר.

נכס ראשון להשקעה

להשקעה לא קונים דירה חדשה

פעם היה מקובל כי דירה להשקעה קונים רק כדירה שניה. היועץ העסקי ערן פולק מספר כי כיום המצב לא תמיד כזה. ישנם כאלה שמתקשים לממן רכישה של נכס למגורים והם מעדיפים להתגורר בשכירות. תופעה חדשה ומעניינת היא שגם בין המתגוררים בשכירות ניתן למצוא כאלה שרוצים נכס להשקעה. כלומר במקביל הם רוכשים ומשכירים וגם – שוכרים. אך כלל חשוב ביותר צריך לזכור כאשר רוכשים נכס ראשון להשקעה – אל תקנו נכס חדש. דירה חדשה להשקעה בדרך כלל איננה רעיון מוצלח משום שהשוכרים לא מעניקים ערך מיוחד לעובדה שהם שוכרים דירה חדשה. דירה מיד שניה כמעט תמיד מהווה פתרון זול יותר ומבחינת המשקיע יש עוד יתרון. אפשר לקבל משכנתא בתנאים יותר נוחים ולממן את הרכישה מדמי השכירות.

עדיף לקנות דירות קטנות

שוק השוכרים, אומר לנו ערן פולק, הוא שוק די רבגוני. אולם למרות זאת, הביקוש המרכזי לדירות להשכרה מגיע מצד רווקים, רווקות, גרושים ומשפחות קטנות. מבחינת המשקיעים שמחפשים דירה ראשונה להשקעה יש בכך לקח חשוב. הרבה יותר נכון יהיה לרכוש דירה קטנה להשקעה. זה עדיף על פני רכישה של דירה גדולה מפני שיותר קל למצוא שוכרים אבל גם מסיבה נוספת. ככל שהדירה יותר קטנה, כך התשואה במונחי שטח גבוהה יותר.

השקעות יוקרה – לא לנכס ראשון

יש משקיעים שפונים לנישות השקעה שונות. יש משקיעים שבהחלט מעדיפים לרכוש נכסי יוקרה (כאן התשואה איננה מתנהגת לפי המוכר מהנכסים הרגילים). יש משקיעים שיעדיפו דווקא נכסים חדשים, מתוך ציפייה להעלאת ערך ומכירה בתוך פרק זמן יחסית קצר. אולם ההמלצה עבור משקיעים מתחילים היא לא להיכנס להרפתקאות כאלה. על פי רוב, רק המשקיעים המנוסים יודעים למצוא נכסים ייחודיים ששווה להשקיע בהם.

באזורים מבוקשים לשכירות

לפני שאתם רוכשים נכס ראשון להשכרה, עשו שיעורי בית. בדקו לא רק מהם המחירים המקובלים לדירה או נכס בסדר הגודל המתאם לכם. בדקו גם באילו אזורים כדאי לקנות נכס להשכרה. יש שכונות שבהן הביקוש לשכירות גדול ויש שכונות שבהן הביקוש קטן. על פי רוב, כדאי להתמקד בשכונות צעירות, בעלות נגישות טובה וקרבה לבתי ספר, צירי תנועה, מרכזים קהילתיים ומרכזים מסחריים.

משפצים ומרוויחים

אם אתם מוכנים להשקיע מזמנכם, תוכלו בהחלט לחפש נכסים להשקעה שאינם במצב שמור. נכסים שלא השתמרו היטב, שלא תוחזקו כראוי, נמכרים במחירים נמוכים במיוחד על רקע ההבנה כי הרוכש יצטרך להשקיע זמן וכסף בשיפוץ. יחד עם זאת, אם המחיר מצדיק זאת, רכישה כזאת תוכל להשתלם מאוד. המשקיע יצטרך לממן שיפוץ ראוי אך בסופו של דבר, התשואה תהיה גבוה מהמקובל.

האם לקנות בארץ או בחו"ל

בנקודת הזמן הנוכחית, פחות כדאי לבחור כנכס ראשון להשקעה נכס שנמצא בחו"ל, אלא אם כן בוחרים בקרנות השקעה. לפני מספר שנים המחירים הנמוכים הצדיקו את הטרחה שבניהול נכס פרטי אולם כיום זה כבר לא כך. מאוד קשה למצוא נכסים במחירים ממש אטרקטיביים. קרנות להשקעה בחו"ל מאפשרות השקעה מעבר לים, בלי סיכונים מיותרים.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך בוחרים ריהוט משרדי
כשאנחנו ניגשים לבחור ריהוט לעסק, עלינו לקחת בחשבון שמדובר בתהליך אשר מתבצע פעם אחת למשך תקופה ארוכה....
קרא עוד »
דצמ 26, 2019
יתרונות של שימוש בגרניק
כשזה מגיע למשימות ניקיון, הכלים הנכונים יכולים לעשות את כל ההבדל. גרניק זה כלי רב תכליתי ורב עוצמה...
קרא עוד »
מאי 18, 2023
פרופילי אלומיניום – להשתמש בדיוק במה שצריך!
מהם פרופילי אלומיניום ולמה הם משמשים? מאילו חומרים ניתן לייצר אותם ולמה כדאי להשתמש דווקא...
קרא עוד »
נוב 07, 2018