מה זה פינוי בינוי? הסבר על התהליך

פינוי בינוי

אחד מתהליכי הדיור החשובים ביותר שאנחנו מכירים מהשנים האחרונות, זה תהליכי פינוי בינוי. מדובר על תהליך שמתבצע בלא מעט ערים ויישובים בישראל, בשכונות מסוימות.

הרעיון של פינוי בינוי הוא לקחת שכונות ישנות שהמבנים בהן קיימים כבר למעלה מארבעים-חמישים שנה ואינם מתאימים עוד לנוף של המאה העשרים ואחת, שלא נדבר על כך שמבחינת איכות המבנים, הרי שמדובר במבנים ישנים עם מגוון רחב של בעיות שלא ניתן לפתור בשום צורה שהיא, להרוס אותם ובמקומם להקים מבנים חדשים לגמרי.

קבלנים רבים לוקחים על עצמם את הפרויקטים של פינוי בינוי מתוך הבנה, שחלק מהדירות במבנים יועברו לדיירים המקוריים שפונו מהדירות שלהם, אך דירות אחרות בפרויקט יועברו לידי הקבלן והוא יוכל למכור אותם. בין הדיירים לקבלן נעשים הסכמים, מבחינת כמה דירות הוא יכול לבנות, כמה מהם הוא יכול למכור וכדומה.פינוי בינוי

מבחינת הרשויות, אזי שמדובר בפרויקט בעל יתרונות רבים, שכן כך הם יכולים לחדש את פני העיר מצד אחד ומצד שני להוסיף דירות חדשות ליישוב ולמשוך תושבים שיעברו אליו. כמובן שחידוש פני השכונה משפר במידה רבה את איכות החיים במקום מצד אחד וכן מעלה את ערך הנכסים מצד שני.

הדיירים בשכונה נהנים ממבנים חדשים, נהנים מדירות בעלות ערך גבוה יותר, ובכלל מאפשרות ליהנות ממבנה הרבה יותר איכותי ומרשים מזה שהיה להם קודם לכן.

צריך לומר, תהליכים של פינוי בינוי הם לא תהליכים פשוטים, זה יכול לקחת זמן רב. בשביל להתחיל תהליך כזה, יש לקבל את הסכמת הדיירים, יש לנהל איתם משא ומתן, לקבל אישורי בנייה, וכמובן לבצע את תהליך הבנייה עצמו. כל העניין יכול לקחת כמה שנים טובות. לא מעט מקרים נתקעו באמצע מסיבות כאלה ואחרות.

חשוב לומר עוד, שיש לא מעט קבלנים שלא יכולים לעמוד בתנאי התוכנית ואין להם את היכולת הכלכלית לעמוד בתהליך שכזה. לכן לא כל קבלן נכנס לתוך זה, אלא רק יזמים וחברות גדולות כמו קבוצת אנגלאינווסט שיש להם את האפשרויות להתחיל בתהליך ולסיים אותו עם מבנה חדש.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
משחזרים את העבר: רסטורציה של רהיטים
הרהיטים של פעם לא נראו כמו הרהיטים של היום. הם היו הרבה יותר כבדים, הן מבחינת המשקל החיצוני שלהם והן...
קרא עוד »
יול 28, 2019
מה תפקידו של בודק בתים בעת ביצוע הערכה?
בודק בית צופה ומדווח על מצבו של נכס מקרקעין, לרוב כאשר הוא נמצא בשוק למכירה. בודק בית מוסמך מעריך את...
קרא עוד »
יונ 28, 2022
פינוי תכולת בית בצפון
אחת ההחלטות המשמחות בחיינו היא כאשר אנחנו מוכרים את הבית הישן שלנו ועוברים אל בית גדול יותר וטוב...
קרא עוד »
מאי 22, 2018