מגרשים למכירה

מגרשים למכירה

מגרשים למכירהמגרשים למכירה – כשמם כן הם. מדובר בשטחים הנמכרים לאנשים פרטיים או לקבלנים לצורך בנייה עליהם. קיימים שני סוגים של מגרשים למכירה: מגרשים לפני הפשרה ומגרשים לאחר הפשרה. במאמר זה יוסברו ההבדלים בין המגרשים, וכמו כן תוכלו לקרוא מידע קונקרטי בכל הנוגע למגרשים למכירה.

מהם מגרשים לפני הפשרה?

מגרשים לפני הפשרה הינם, למעשה, מגרשים חקלאיים. מדובר באדמות חקלאיות, המיועדות אך ורק לצרכים חקלאיים וגם מוגדרות כך על פי חוק. ככאלה, במגרשים אלה לא קיימות תשתיות מתאימות למגורים, ועל פי חוק אסור לגור בהם או לבנות בהם תחת שום נסיבות. מגרשים המוגדרים כ"מגרשים לפני הפשרה" הינם מגרשים המיועדים להפשרה על ידי המדינה – כלומר, מדובר באדמות אשר המדינה מעוניינת להפוך אותן לראויות למגורים, באמצעות תהליך הנקרא "הפשרת קרקע". מדובר בתהליך ארוך, סבוך ומלא בבירוקרטיה, היכול לארוך גם עשרות שנים ויותר. יתרונם העיקרי של מגרשים אלה נעוץ בעובדה שהשווי שלהם נמוך. כלומר – ניתן לקנות את השטח במחיר נמוך יחסית, ולמכור אותו כשיופשר ברווח נאה. לחילופין, ניתן לחכות עד אשר הקרקע תופשר, ואז לבנות עליה בית במחיר נמוך משמעותית מהמחיר אותו היינו צריכים לשלם אם היינו רוכשים מגרש אחרי הפשרה.

מהם מגרשים למכירה לאחר הפשרה?

בניגוד למגרשים לפני הפשרה, מגרשים אחרי הפשרה הינם מגרשים בהם קיימות תשתיות ראויות למגורים, הם כבר הופשרו על ידי המדינה ועל פי חוק מותר לגור בהם ולבנות עליהם. שוויים של מגרשים אלה גבוה יותר, ומגיע בקלות למליוני שקלים (בהתאם לגודלו של המגרש והמיקום שלו). מגרשים כאלה מתאימים בעיקר לאנשים אשר מעוניינים לבנות בית מאפס באופן עצמאי, או לחילופין, עבור קבלנים המעוניינים לבנות בניין על המגרש וכך למכור כמות נאה של דירות. באופן כללי, רכישת מגרש לאחר הפשרה הינה השקעה בה כמעט ולא ניתן לטעות, וזאת בניגוד לרכישת מגרש לפני הפשרה, אז בדרך כלל ניאלץ להמתין שנים רבות עד שנוכל לבנות עליו ולהתגורר בו.

חיסכון בעלויות

רכישת מגרשים, לפני הפשרה או אחרי, יכולה בפוטנציה לחסוך לנו כסף רב בבואנו לרכוש בית. לעיתים קרובות, ניתן למצוא מגרשים (גם כאלה שכבר נמצאים לאחר הפשרה) במחירי מציאה, עניין שיאפשר לנו לבנות על המגרש את בית חלומותינו בעלות נמוכה מזו בה היינו רוכשים אותו במחיר השוק הסטנדרטי. בנוסף, קיימים מגרשים רבים המצויים בעיצומו של תהליך הפשרה, ומחירם נמוך ממגרשים מופשרים. בכל מקרה, טרם רכישת המגרש, חשוב מאוד להבין אם מדובר במגרש חקלאי או מגרש לאחר הפשרה ולהתנהל בהתאם.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תיקון אמבטיה בזול – למי לפנות?
חדר האמבטיה שלכם דורש תיקון? אל תהססו יותר מידי ותוודאו שאתם פונים אל בעל מקצוע שיוכל לעזור לכם בהקדם....
קרא עוד »
אוג 06, 2017
יעקב טוינה – חנות רהיטים בשלוש מאות שישים מעלות
יש המון חנויות רהיטים באזור השרון אבל רק חנות רהיטים אחת תספק לכם את כל קשת הפתרונות לעיצוב וריהוט...
קרא עוד »
אוק 08, 2019
שטיחים לסלון – שטיח שלא יעמיס על הסלון
לא מעט אנשים כיום בוחרים לשלב שטיחים בחלל הסלון. בשל הביקוש הגדול, ישנן לא מעט חנויות אשר מציעות מגוון...
קרא עוד »
נוב 08, 2020