משכנתא למסורבים בבנק

אם הבנק מסרב לתת לכם משכנתא זה ככל הנראה בשל דירוג אשראי נמוך. כיום מרבית הגופים הפיננסיים פועלים בעיקר כנגד ציון דירוג האשראי שלכם. ציון זה מציג תמונת מצב לאותם גופים פיננסיים אודות ההתנהלות הפיננסית שלכם ובשל כך גם יוכלו ללמוד אודותיה ואודות רמת הסיכון שבמתן הלוואה עבורכם. בעבר היה קל יותר לקבל משכנתא מהבנק אולם בשל הכניסה של דירוג האשראי לחיינו והחמרת החוקים של בנק ישראל זה הרבה יותר קשה ועשרות אלפי ישראלים נתקלים מדי שנה בסירוב למשכנתא מהבנק. במקרה כזה תצטרכו לפנות לגוף חוץ בנקאי כמו למשל המרכז להבראה פיננסית לטובת קבלת המשכנתא. 

איך לשפר את דירוג האשראי שלנו?

שיפור דירוג האשראי שלכם יאפשר להתמקח עם הגופים הפיננסיים לקבלת תנאים אטרקטיביים יותר למשכנתא שלכם. כמו כן עשוי למנוע בעתיד סירוב נוסף לבקשת המשכנתא הבנקאית שלכם ולאפשר לכם לאחר מספר שנים לקחת משכנתא שכזו עם תנאים נוחים יותר ולמחזר בעזרתה את המשכנתא החוץ בנקאית. כדי לשפר את דירוג האשראי יהיה עליכם להתנהל פיננסית בצורה טובה לפחות 3 שנים (תקופת הזמן בה מערכת דירוג האשראי שומרת את הנתונים שלכם מבנק ישראל). בין היתר יהיה עליכם:

  • לעמוד במסגרות האשראי שלכם ולא לחרוג מהן.
  • להימנע מנטילת הלוואות מיותרות.
  • לעמוד בתשלומים ובהתחייבויות שלכם (הוצאות אשראי, הוראות קבע, שיקים שחילקתם ועוד).
  • להימנע מבקשות אשראי מרובות אם גוף אחד מסרב לכם.
  • הימנעו מהגבלה בחשבון/הליכי הוצאה לפועל ורישומים בעייתיים בחשבון.
  • היו סבלניים. גם אם אתם מתנהלים בצורה תקינה זה זמן מה עדיין עשוי לקחת לכם מעט זמן עד שהנתונים השליליים שלכם ייעלמו מדיווחי האשראי בבנק בישראל ומערכות דירוג האשראי.

לסיכום; דאגו לשפר את דירוג האשראי שלכם שתוכלו לקבל משכנתא עם תנאים טובים ביותר. בינתיים תוכלו להגיש בקשה אל משכנתא למסורבים בבנק אצל גופים חוץ בנקאיים ולבדוק את התנאים שלהם. חשוב כמובן לוודא מול מי אתם פועלים ושהכול תחת פיקוח של משרד האוצר.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך מעצבים חלל משרד?
עיצוב חלל משרדי הינו חשוב במיוחד וזאת בשל הרצון להקנות לעובדים וללקוחות מקום נעים שכיף לעבוד בו או...
קרא עוד »
ינו 20, 2018
תובנות מפתח על דלתות יוקרה
דלתות יוקרה אינן רק נקודות כניסה; הם ביטוי של אלגנטיות, סמל של ביטחון, ועדות לאומנות. דלתות אלו נותנות...
קרא עוד »
מרץ 18, 2024
באיזה תקציב ניתן למצוא צימרים לחרדים בישראל?
אם אתם מתכננים לצאת לצימר חרדי בישראל ורוצים להיערך מבחינה תקציבית המאמר הזה נכתב במיוחד בשבילכם....
קרא עוד »
נוב 29, 2022