האם כדאי לשנות את מפרט הדירה לאחר רכישת דירה מקבלן?

עורך דין רכישת דירה מקבלן
עורך דין רכישת דירה מקבלן

בכל פרויקט יש מפרט מסוים שהוא הסטנדרט שכלול בעסקה. כמובן שהרף משתנה בין פרויקט אחד לשני והוא תלוי בעלויות, ברמת החיים, באוכלוסיית היעד ובגורמים נוספים.
בעת הרכישה מומלץ להיעזר בעורך דין רכישת דירה מקבלן ולאחר מכן בשלבי הבנייה ניתנת לרוכשים האפשרות לשנות את מפרט הדירה ולשדרג את החומרים לאיכותיים, יקרים ומעוצבים יותר. השאלה הגדולה היא האם זה כדאי?

מה חשוב לכם בחוויית המגורים?

כדי להחליט אם כדאי לשנות את המפרט אתם צריכים להגדיר לעצמכם מה חשוב לכם שיהיה בדירה. האם אתם רוצים ריצוף מסוים? כלים סניטריים ספציפיים? ככל שאתם מכוונים גבוה יותר ורוצים ליהנות מדירה משופרת, כך מסתבר שנכון יותר יהיה לשנות את המפרט של הדירה שלכם. לשדרג, להוסיף תשלום ולבחור מתוך מבחר מאפשר ונרחב יותר.

לחסוך את תהליך השיפוץ

במקרים רבים שינוי מפרט הדירה ברכישה מול קבלן חוסך את ההתעסקות בשיפוצים לאחר מכן. כי אתם רוצים מטבח מסוים או אריחים משודרגים, חבל ליישם את המפרט הסטנדרטי שמוצע על ידי הקבלן, ואחר כך לשנות אותו במחיר יקר של זמן, לכלוך ועבודה. אם ניתן לעשות את השינויים במפרט כבר בתהליך הבנייה, אין טוב מזה. כמובן שהדבר דורש התעסקות מול הקבלן ובחירה יסודית של חומרי גמר. אך מתברר שבסופו של דבר זה יחסוך לכם כספים וזמן.

להיכנס אל הדירה שרציתם לכם

לאחר סיום הבנייה וקבלת המפתח אתם עומדים להיכנס לבית שרכשתם. האם אתם מרוצים מהבית? האם הוא מתאים לכם ממש? חשוב לזכור שאם יש לכם אמצעים נכון להתאים את הבית אליכם עוד בשלבי הבניה, כדי שתיכנסו לבית שמתאים לכם, דירת מגורים שאתם אוהבים והיא מתאימה לכם בהתאם לציפיות ולצרכים האישיים של המשפחה.

> אנשים התעניינו גם במדריך רכישת דירה תמא 38

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ריהוט גן
עיצוב הבית הוא אחד מהדברים המייחדים את הבית הפרטי של כל אחד. יש כאלו שבוחרים בעיצוב מודרני בעל קווים...
קרא עוד »
ספט 08, 2020
השקעות נדלן ושיפוץ דירה
תחום הנדל"ן תופס תאוצה גדולה במדינת ישראל, והופך לאחד מתחומי הפעילות הנחשקים ביותר, בשל הרווחים...
קרא עוד »
ינו 28, 2016
חלונות אלומיניום
במהלך השנים, אנשים לא נוטים להחליף חלונות בבית אלא במקרים של שיפוצים או במידה שהם רוצים לערוך עיצוב...
קרא עוד »
ינו 07, 2016