להיכן נעלמים משקיעי הנדל"ן הישראלים?

השקעות נדל"ן

שוק הנדל"ן הישראלי מיטלטל לו כמו עריסה שבה תינוק המסרב להירדם. מחירי הדירות בשמיים, כולם מאשימים את כולם, וישראלים רבים מוצאים את עצמם חוזרים לבית אבא, הפעם עם האישה, הילדים ושפע של מזוודות.

ואכן, יש לא מעט אחראיים למה שקורה בשוק הנכסי דלא ניידי המקומי. אחד הגורמים להאמרת מחירי הדיור הם דווקא משקיעי הנדל"ן הישראליים. הם לא היחידים כמובן, אבל גם להם יש חלק במשחק הזה. בעשורים האחרונים ישראלים המחפשים השקעה בטוחה יותר לכספם מחליטים להשקיע את כספם בנדל"ן, מאחר ושוק זה נחשב למסוכן פחות ומניב יותר מחסכונות בבנק או השקעות בבורסה.

וכך קורה שיש מחסור בהיצע הדירות, כך קורה שמחירי הדירות עולים ומטפסים, וכך קורה שלישראלים רבים אין קורת גג משלהם. ללא כל פיקוח ממשלתי או רשות אחראית אחרת משכירי הדירות ממשיכים להעלות את מחירי השכירות החודשיים ופוגעים בציבור רחב מאוד. אבל האחריות החברתית אינה מוטלת בלעדית על כתפיהם של משקיעי הנדל"ן, גם הבנקים אחראים לכך, גם הממשלה שלנו, גם לקבלנים וליזמים יש יד ורגל בדבר ועוד.

והנה לאחרונה מפרסמת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ששיעור המשקיעים הישראלים בנדל"ן הולך ופוחת, אז מה קורה כאן? לאן הם נעלמו? האם הם מפנים את כספם לבורסה עכשיו?

ובכן, אכן ישנה ירידה בכמות הרכישות של משקיעי הנדל"ן הישראלים. את הסיבה לכך אפשר לייחס למיסוי שנקבע לאחרונה לבעלי דירות שניות. משרד האוצר, ברשות כחלון, העלה את מס הרכישה לבעלי דירה שנייה, קרי: למשקיעים.

אז מה קורה עם כל משקיעי הנדל"ן כעת? האם הם משקיעים את הכסף בבנק? בבורסה? בסטארט- אפים? האם הם תורמים אותו?

השקעות נדל"ן

מצאנו את משקיעי הנדל"ן הישראלים האבודים!!!

לאחר שיחה שערכנו עם כמה סוכנויות נדל"ן מובילות מצאנו לאן נעלם פינוקי?!!!

משקיעי הנדל"ן הישראלים לא מוותרים על הנדל"ן, הם פשוט עברו להשקיע בנדל"ן בחו"ל. מסתבר כי המיסוי שקבע כחלון אכן טילטל את השוק המקומי והבריח את המשקיעים לזרועותיו של שוק הנדל"ן שמחוץ לגבולות הארץ.

להיכן בחו"ל? משקיעי הנדל"ן הישראלים מוצאים מגוון אפיקי השקעה מעניינים בחודשים האחרונים. ברלין (שם שרי אריסון קנתה לאחרונה 9 ביניינים!!!) רותחת בתקופה זו ומהווה מוקד עלייה לרגל עבור משקיעי נדל"ן, ארצות הברית שמתאוששת בצורה מעוררת השתאות מבועת הנדל"ן שהתפוצצה ב-2008 חזרה להיות יעד נחשק למשקיעים, הונגריה שלאחרונה הורידה את המע"מ שלה ל-5%!!!! ואפילו פולין שמציעה הקלות מרחיקות לכת במיסוי עבור משקיעי נדל"ן.

איך כל זה משפיע על מחירי הדירות בארץ? בינתיים אין לזה אפקט משמעותי, אבל אין ספק שצריך לתת לזמן לעשות את זה שלו. על פי המומחים שדיברנו עימם, יש למשקיעי הנדל"ן השפעה חלקית על השוק כולו. כדי שמחירי הנדל"ן המטורפים ירדו בישראל צריך להגדיל את היצע הדירות. לטענתם אין מספיק התחלות בנייה עדיין.

גם הודעות על תוכנית מחיר למשתכן ועל דירות באפס במע"מ, כפי שהבטיח לפיד בשעתו, טלטלו את שוק הנדל"ן, אבל בגדול השוק לא התחיל להתאושש. יש עוד דברים שחייבים לעשות כדי שמחירי הדיור יחזרו להיות ריאליים.

 

 

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מצבה מסלע
מצבה מסלע היא דרך ייחודית ולא שגרתית להנציח את חייו של אדם אהוב. במקום להשתמש בחומרי אבן מסורתיים כמו...
קרא עוד »
אוג 04, 2023
הדברת נמלים בבית ובגינה – דגשים חשובים
מחפשים אחר מענה של הדברת נמלים בבית ובגינה וזאת כדי שתוכלו להעלים מהגינה ומהבית את כל הנמלים ובצורה...
קרא עוד »
יול 20, 2021
ניקוי מרצפות – איך להחזיר את הברק לרצפה?
אתם לא מרוצים מרמת הניקיון בביתכם? מרגישים כי המרצפות מתחילות להתיישן ולהיראות לא טוב? אם אתם רוצים...
קרא עוד »
ספט 10, 2018