4 דברים שחשוב לדעת על בנייה ירוקה

בנייה ירוקה

בנייה ירוקה היא צורת בנייה שהולכת וצוברת תאוצה בשנים האחרונות גם בישראל. זוהי בנייה אשר מדינות רבות ברחבי העולם אמצו אותה כמודל בנייה קלה עיקרי כחלק מהותי מכל נושא התשתיות והבנייה, כחלק מנושא השמירה על כדור הארץ וכל נושא איכות הסביבה בדיוק כמו נושא מחזור פלסטיק, נייר וכדומה. בנייה ירוקה היא למעשה בנייה אשר מתמקדת בעיקר בנושא של חסכון במשאבי הטבע המתכלים, חסכון באנרגיה, בחומרי גלם שונים ובמים.

אילו 4 דברים חשוב לדעת על בנייה ירוקה?

להלן 4 דברים עיקריים שחשוב לדעת על נושא של בנייה ירוקה:

  • המטרה העיקרית של בנייה ירוקה היא לשמור על איכות הסביבה, לצמצם פליטת גזי חממה בין היתר על ידי צמצום שימוש במשאבי טבע מתכלים ומחזור מקסימום הדברים שניתן כמו שימוש במי הביוב, שימוש בחומרים מתכלים או ממוחזרים וכדומה.
  • בנייה ירוקה שמה דגש על נושא של בידוד טרמי ואקוסטי ולכן מסייעת לחסוך כ- 30% בהוצאות בכל הקשור לחימום וקירור הבית.
  • אחד מהדגשים בתהליך של בנייה ירוקה זה שימוש במשאבי טבע כמו אור השמש ורוח לצורך הפקת אנרגיה.
  • ישנם דברים הקשורים לבנייה ירוקה אשר מתבצעים לפני הבנייה ויש כאלו אחרי הבנייה ולאחר האכלוס כמו למשל שימוש בנורות חסכוניות. 

למה כדאי לבנות בנייה ירוקה?

מעבר לכך שבנייה ירוקה היא בנייה אשר שומרת על הסביבה ומפחיתה את זיהום האויר בצורה ישירה ועקיפה, היא נבנית בצורה שהיא מנצלת את שטח הבית בצורה טובה ויעילה מה שגורם לכך שהיא בין היתר חוסכת בהוצאות בטווח הארוך שכן יש שימוש במים שנאספים ממשקעים בשילוב אביזרים אשר מאפשרים חסכון משמעותי במים וחשמל. מעבר לכך ישנו הצד הבריאותי, הבחירה בחומרים היא על ידי שימוש בחומרים אשר אינם פולטים קרינה או מזהמים מה ששומר על בריאות המשתמשים בנכס. מעבר לכל אלו בנייה ירוקה לוקחת בחשבון את הטבע ואת הסביבה ועושה הכל כדי לצמצמם את הפגיעה בו כולל צמצום נושא החפירה והמילוי בכל הקשור לעבודות העפר וצמצום הפגיעה בנוף למינימום ההכרחי.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מיגון מבנים קיימים
כמעט שני עשורים שאזור עוקף עזה נמצא במצב חירום. בכל כמה חודים מתקיים סבב של מתקפות מאנשי החמס שיורים...
קרא עוד »
דצמ 02, 2018
למה חשוב לבחור בטכנאי מוצרי חשמל מוסמך ואמין
אחת השאלות שתמיד עולות כאשר מוצר חשמלי מסוים מתקלקל היא, האם עלינו להזמין איש מקצוע, טכנאי שיתקן אותו...
קרא עוד »
נוב 08, 2018
סלון פינתי
אוהבים להימרח על הסלון שלכם בסוף היום? הבית הוא המקום הטוב ביותר עבורכם להניח בו את הראש? אוהבים לארח...
קרא עוד »
אפר 15, 2018