מהו פינוי בינוי?

אחד הפרויקטים החשובים ביותר בתחום הבנייה בישראל, בשלושים השנים האחרונות בערך, הוא תחום פינוי בינוי, קראו בנושא באתר של טלבר יזמות נדל"ן. מדובר על פרויקטים שמתבצעים ביישובים בסדרי גודל שונים, במגוון רחב של שכונות ואזורים. 

הרעיון שעומד מאחורי פינוי בינוי עם חברה מקצועית כמו טלבר בנייה ופיקוח הוא להרוס אזור מגורים מסוים ולבנות במקומו מבנים חדשים. למשל, אם יש בעיר שכונה עם מבנים ישנים, אזי שהקבלן מגיע להסכם עם העירייה ועם בעלי הדירות במקום, הוא לוקח על עצמו את הפרויקט, הורס את המבנים הישנים ומקים במקומם מבנים חדשים. 

מבחינת העירייה זה משתלם, שכן המבנים אותם הוא מבקש להרוס, הם ישנים, בעלי ערך נמוך, בדרך כלל מדובר על מבנים עם מעט דיירים יחסית, אזורים שאינם מושכים אליהם תושבים חדשים. במקומם, הקבלן מקים מבנים חדשים, בנייני רבי קומות, אשר גם נראים הרבה יותר טוב וגם מושכים אליהם תושבים חדשים, לרוב ממעמד כלכלי גבוה יותר. 

לפני שנסביר למה זה משתלם לדיירי המקום וכן לקבלן, חשוב לציין, שאפשר לבצע פינוי בינוי על מבנה מסוים ואפשר להחליט שזה יהיה על אזור שלם. 

למה לקבלן ולדיירים זה משתלם?

מבחינת הקבלן, אף על פי שמדובר בפרויקט מאוד משמעותי, הרי שזה משתלם מאחר והוא יכול למכור את הדירות בבניינים שהוא מקים וליהנות מרווח כלכלי. צריך להדגיש עוד, הרבה פעמים חברות וקבלנים שמתעסקים בפינוי בינוי, נהנים מהטבות שונות על מנת שירצו לבצע את הפרויקט ויוכלו לעמוד בתנאים שלו. 

מבחינת בעלי הנכסים והדיירים במקום, זה משתלם, מאחר וכך הם יכולים גם ליהנות מדירות גדולות יותר, וגם מסביבת מגורים מחודשת,משדורגת ואיכותית יותר. יש לציין, בזמן שהמבנה נהרס ונבנה מחדש, הם מקבלים בדרך כלל דירות בהשכרה או מימון מסוים על מנת לשכור נכס לתקופת מעבר. 

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מטבחים כפריים- ההשראה של פעם, הנוחות של היום
מטבחים כפריים, כפי ששמם מרמז, הינם מטבחים ששואבים השראה מימים עברו. מטבחים אלה נראים ממש כפי שנראו...
קרא עוד »
דצמ 16, 2015
שימוש בלד
לא משנה איזה עסק יש לכם ומהן המטרות שלשמן פתחתם אותו, בוודאי תרצו מסכי לד, כדי ליצור וויזואליות מבריקה...
קרא עוד »
אוק 25, 2021
למה חשוב איטום בניין בסנפלינג לפני החורף
בחורף ישנם גשמי ברכה אשר חשובים מאוד למלא את כל המקורות של המים שמהם אנחנו שותים לצד השקיה של כל...
קרא עוד »
אוק 18, 2018