שמאי מכריע

שמאי מכריע
שמאי מכריע

כל אדם אשר עובר דירה יודע כי לשמאי ישנו תפקיד משמעותי בתהליך. שמאי מכריע הינו שמאי אשר נבחר ונקבע על ידי משרד המשפטים על מנת להחליט בנושאי שמאות מגוונים הקשורים בהיטל השבחה. תפקיד זה נעשה מעוגן בחוק בתיקון מיוחד בכדי להכריע בדיונים בין ועדות ההשבחה לבין הנישומים. אחת לתקופה נעשית בחירה של שמאים מכריעים ואת שמותם ניתן למצוא ברשימה מיוחדת אשר מתפרסמת על ידי משרד המשפטים.

תפקידו של שמאי מכריע

שמאי מכריע משמש למעשה כבורר בעניינים הקשורים להיטל השבחה וכן תביעות פיצויים. במידה וקיבלתם מהרשות המקומית תביעה בגין פיצויים או היטל השבחה שאינו נכון עומדת בפניכם האפשרות לערער על כך זאת באמצעות פניה לשמאות מכריעה. תפקידו של השמאי לבחון את הנושא לעומקו ולברר את כל הפרטים הרלוונטיים. לאחר מכן על השמאי להכריע ולהחליט מי אכן צודק.

להכרעתו של השמאי ישנו תוקף משמעותי ויש לפעול לפי ההנחיות שלו. השמאים נבחרים בקפידה על ידי משרד המשפטים וניתן למצוא את כל השמאים שנבחרו ברשימה מסודרת המפורסמת אחת לתקופה. במהלך הזמן נוספים שמאים נוספים לרשימה מה שמאפשר לכם לבחור בדיוק את השמאי הנכון ומדויק עבורכם.

שמאות מכריעה

פעמים רבות אנו נתקלים בקשיים מול הרשות המקומית בכל מה שקשור לבנייה חדשה. לרשות ישנה נטייה להערים עלינו קשיים ומכיוון שמדובר בגוף חזק אנו זקוקים לכוח עזר בכדי לעמוד מולה. משרד המשפטים הוציא תקנה אשר אמורה להיות לנו לעזר והיא שמאות מכריעה. תפקידו של השמאי לברור ולהחליט מיהו הצד הצודק והאם תביעתה של הרשות אכן נכונה. למעשה תפקידו של השמאי המכריע הוא לעשות סדר בכל מה שקורה בתחום הבנייה בישראל מבלי לקחת צד אל לבצע את תפקידו בצורה אובייקטיבית לחלוטין.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שלטים לבית – צריך לדעת לבחור נכון
אם אתם מעוניינים לקנות שלטים לבית אז יהיה כדאי לכם לשים לב כי אתם מתחשבים במספר היבטים שונים וזאת כדי...
קרא עוד »
ינו 10, 2022
כמה עולה כרטיס ביקור יוקרתי לאדריכל
בדרך כלל כרטיס ביקור יוקרתי לאדריכל צפוי להיות מתומחר באזור של מאות או אלפי שקלים. המחיר המדויק יהיה...
קרא עוד »
ספט 29, 2021
פנג שוואי חדר שינה – להכניס אנרגיה טובה לחדר
ישנן דרכים שונות כיצד לעצב חדר שינה, בין אם זה חדר שינה של הורים, ילדים או כל חדר שינה אחר. יש מי שבוחר...
קרא עוד »
אוק 24, 2019