איך מקבלים פטור ממס שבח?

פטור ממס שבח
פטור ממס שבח

לפני שנסביר איך מקבלים פטור ממס שבח, נסביר מהו מס שבח. מדובר במס שיש לשלם על הרווח שנוצר ממכירה של דירה. לשם הדוגמה הפשטנית: אם קנינו דירה במיליון שקל ומכרנו אותה ב2 מיליון שקל, הרי שעל הרווח של מיליון השקלים נשלם מס בשיעור של 25% מהרווח. תהליכים שקרו בשנים האחרונות הביאו לשינויים. כך, בשנת 2014 רפורמה בתחום הביאה לביטול הפטור שניתן בשנים קודמות יותר. אבל למרות שבוטל הפטור כן יש תנאים מסוימים שאם עומדים בהם – ניתן לקבל פטור מלא או חלקי, ולפניכם הרחבה בנושא שתסייע לכם מאוד.

סוג הנכס

יש מקרים שבהם סוג הנכס מזכה אתכם בפטור ממס שבח. כך למשל אם מכרתם נכס שמגודר כ'דירת מגורים מזכה' הרי שתקבלו היקף מסוים של פטור מתשלום. כך, אם ב4 השנים שלפני מכירת הדירה מעל מחצית מהשטח שלה שימש למגורים – הרי שיינתן הפטור. אם למשל יש דירה שמחצית מהשטח שלה משמש כחנות, והמחצית השנייה למגורים, הרי שיינתן פטור.

ירושה

אם מכרתם דירה שקיבלתם בירושה – ייתכן ולא תידרשו לשלם מס, אך יש כמה תנאים שנדרש לעמוד בהם. כך, אם הדירה שמכרתם ניתנה לכם בירושה ממוריש שאתם הילדים או הנכדים שלו הרי שזהו קריטריון אחד לקבל הפטור מתשלום המס. התנאי הנוסף הוא שהנפטר ז"ל לא החזיק בדירת מגורים אחרת כאשר נפטר.

מכירת 2 דירות

אם אתם מוכרים 2 דירות יחדיו, והתמורה הכספית מהמכירה משמשת אתכם לרכישה של דירה אחת – תהיו זכאים לפטור ממס שבח.

חשוב לציין שיש עוד אותיות קטנות בחוק, וכדי להיות בטוחים האם אתם זכאים לפטור או לא, יש לפנות לייעוץ מקצועי במרכזי הייעוץ או אצל עורך דין מקרקעין בירושלים .

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שואב אבק רובוטי לניקיון אופטימלי
אתם לא צריכים לבזבז את הזמן היקר שלכם בניסיונות לנקות את הבית שלכם בעצמכם, שכן בדיוק בשביל זה הומצאה...
קרא עוד »
ספט 23, 2017
איטום גגות במרכז במספר צעדים פשוטים
חוששים מפני דליפה של נוזלים דרך הגג במהלך החורף? הזמנת שירות של איטום גגות במרכז בטרם מגיע החורף זה...
קרא עוד »
מאי 03, 2021
מצעים – איך קונים מצעים לילדים
כאשר אנחנו נדרשים לקנות מתנות לילדים, אז באופן טבעי עלינו לחשוב מנקודת מבט של ילד, מה בדיוק הם אוהבים,...
קרא עוד »
נוב 29, 2019