שמאי דירות – מה התפקיד שלו

הרבה הפעמים כשאנחנו שומעים על ערך של דירה מסוימת, אז עולה לנו בתהייה כיצד בדיוק הערך נקבע, על בסיס מה נקבע שזה הערך שלה ולא ערך אחר. בפרט זה נכון כשמדובר על ערך גבוה שנשמע לנו הרבה מעבר למה שקיים בשוק. 

התשובה לכך היא מאוד פשוטה, ישנו גורם מסוים אשר הרבה פעמים קובע ערך של דירות עבור בעליהן, בעזרת ידע מקצועי ופרמטרים שונים שנחשבים מוכרים ונפוצים לשם כך. מדובר על שמאי דירות. 

שמאי דירות הוא איש מקצוע שלמד את תחום השמאות ובחר להתמקד בתחום של דירות ונכסים. ההתמחות שלו היא לקבוע ערך של דירות במקרים מסוימים. למשל, כאשר רוצים להציע דירה למכירה, כאשר רוצים לבחון עלות של דירה לפני רכישה, כאשר דירה ניזוקה ויש לקבוע את ערך הנזק, כאשר רוצים לבטח דירה ובמקרים אחרים. המטרה של השמאי היא להחליט מה הערך שלה, פחות או יותר, ומשם יכולים הצדדים השונים להתדיין בהתאם לערך שנקבע. 

איך קובעים ערך של דירה?

בשביל לקבוע ערך של דירה, צריך להכיר את שוק הדירות, צריך לדעת את המגמות שחלו בו, כמובן שיש לבחון את המיקום בו הדירה ממוקמת, יש לבחון את כמות החדרים שלהם, הגודל של הדירה, מאפיינים שונים שקשורים לאופן בו היא בנויה ועוד. 

שמאי מקרקעין מומחה בתחומו מסביר כי כל דבר באופן עקרוני יכול להשפיע כך או אחרת על ערך הדירה, אך ברגע שמחברים את כל החלקים, הרבה יותר פשוט לקבל את הערך שלה. צריך לומר, גם אחרי שמקבלים את ערך הדירה עדיין אפשר לערער על כך בצורות שונות, ואפשר כמובן להחליט האם מדובר על ערך מדויק או שמא השמאי הפחית או העריך אותה מעבר לסכום האמיתי שלה.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה זה פעמון דין דון?
פעמון דלת הוא מרכיב חיוני בכל בית או עסק. זה מודיע לך כשמישהו בדלת שלך, ומאפשר לך לענות ולהעניק כניסה...
קרא עוד »
אפר 28, 2023
איטום גגות במרכז במספר צעדים פשוטים
חוששים מפני דליפה של נוזלים דרך הגג במהלך החורף? הזמנת שירות של איטום גגות במרכז בטרם מגיע החורף זה...
קרא עוד »
מאי 03, 2021
רכישת רהיטים – בחנות או באינטרנט?
אחת הדילמות שעומדות בפנינו כיום, כשאנחנו מעוניינים לרכוש מוצרים שונים לבית היא, האם לעשות את זה בדרך...
קרא עוד »
מרץ 29, 2020