תמא 38 בירושלים

תמא 38 בירושלים

מי לא אוהב את המחשבה שניתן להתקדם לדירה איכותית יותר בלי להשקיע כסף? מי לא היה שמח לו הוא היה מתבשר שהוא זוכה להגדיל את הדירה בחינם, ואם זה לא מספיק, גם לקבל בניין עם חנייה ושסוף סוף תהיה בדירה מעלית? ובכן רובינו היינו שמחים לכך, וכיום מצב שכזה אינו חלום כ"כ רחוק – כל עוד גרים בבניין שנכנס לקטגוריה של תמ"א 38.

תמא 38 בירושלים

רווח נקי

מה עומד מאחורי כל הטוב הזה? מחשבה על שלום הציבור – רצון לחזק כמה שיותר מבנים מפני סכנה של רעידת אדמה. כמו כן, כפי שציינו מקבלים הרבה יותר מאשר רק חיזוק המבנה, אלא גם את סך ההטבות הבאות:

  • מעלית
  • חנייה
  • עיצוב חדשני
  • מרחב מוגן
  • מרפסת
  • תוספת של שתי קומות לבניין
  • הרחת היחידה (עד כ25 מ"ר – כולל מ"ד)
  • חיזוק המבנה
  • השבחת הנכס

תמריצים כספיים

לצד שלל יתרונות הבניה, גם טוב לדעת שדיירי הדירה החדשה נהנים מפטור מס מכירה ומס שבח, יש הנחה בכול הנוגע להיטל השבחה וכדומה, כך שללא ספק יש תמריצים כספיים – הן לדייר והן לקבלן שמחליט להרים את הכפפה.

תכנית 10038

אם נבחן היכן עומדים פני הדברים בעיר הבירה, נמצא שהעיר מחולקת לארבעה אזורים (אזורים היסטוריים, העיר העתיקה, אזור שמיועדים לעבור חידוש עירוני כולל ושאר האזורים), כאשר לכל חלק יש קריטריונים שונים שבין היתר משפיעים על תוכנית תמ"א 38. עם זאת, מי שמבקש לבחון זכאות, יימצא בתכנית 10038 עזר רב, ולו כי היא מאגדת את כלל הטפסים שיש להשיג ולהגיש, כאשר מראש נציין שאדם מהשורה יתקשה להתנהל באופן עצמאי, ועל כן יש חברות שמתמחות בתחום, כגון חברת ארץ עיר.

הקושי הירושלמי

יש להבין שבכול הנוגע לתמ"א 38 בירושלים הדברים מעט יותר מורכבים, ולו בשל אופי המבנים הישנים בעלי מאפייני הבנייה המסורתית. אי לכך העירייה מעודדת הריסה ובנייה מחדש – משמע מעדיפה את התיקון של תמ"א 38, ואף בירושלים יש לעמוד אל מול יותר קשיים (יחסית לערים אחרות). מכאן שמדובר בסיבה נוספת להיעזר בגוף מקצועי אשר יודע כיצד לגשת לתהליך ולהפיק ממנו את המרב – וכפי שציינו, ניתן להפיק לא מעט.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
האם כדאי לשנות את מפרט הדירה לאחר רכישת דירה מקבלן?
בכל פרויקט יש מפרט מסוים שהוא הסטנדרט שכלול בעסקה. כמובן שהרף משתנה בין פרויקט אחד לשני והוא תלוי...
קרא עוד »
נוב 28, 2021
ניהול בתים משותפים
אזרחים רבים בערים גרים בבנייני דירות בשכנות לאזרחים אחרים. בניגוד לספר "דירה להשכיר", לא כל השכנים...
קרא עוד »
יונ 20, 2017
מזגן מעוצב
מזגנים הינו הדבר האחרון שחשבנו עליו כתורם לעיצוב הבית, במיוחד עד לפני שנים מעטות. היום ניתן כבר לרכוש...
קרא עוד »
פבר 18, 2018