מערכות טיהור מים לבית – איך זה עובד?

לחץ מים נמוך

כולם מבינים את החשיבות של מערכות ביתיות לטיהור מים. מי השתייה שלנו עוברים בדרכם במאגרי מים שונים, תחנות שאיבה, מגדלי מים וצינורות תת קרקעיים אשר חלקם קיימים כבר עשרות שנים.

מידי פעם ישנן בקטריות שונות הגורמות לזיהומים, במקרה הטוב זה כאב בטן במקרה הרע זה פוליו. לא אחת הרשויות מבקשות מאתנו להרתיח את המים לפני השתייה… ועוד לא התחלנו לדבר על המתכות הכבדות והכלור…

מערכות ביתיות לטיהור מים הן חשובות מאוד, כולם מבינים זאת ובבתים רבים בישראל ניתן למצוא מערכות לטיהור מים. אבל איך הן בעצם עובדות? מהו התהליך שעוברים המים בשביל להיות נקיים ובטוחים לשתייה? באתר של חברת מריטל תמצאו מידע רב בנושא.

דבר ראשון חשוב להבדיל בין מתקני מים בבקבוקים לבין מערכות לטיהור מים. מתקני המים בבקבוקים הם מתקנים העושים שימוש במיכל מים (בקבוק מים גדול של 20 ליטר) אשר עבר טיהור במפעל והגיע אליכם בתוך בקבוק סגור. המים שבו בהחלט נקיים וראויים לשתייה אך זוהי אינה מערכת ביתית לטיהור מים. מערכות ביתיות לטיהור מים הן מערכות הקולטות את מי הברז ומעבירות אותם תהליך מהיר של סינון וטיהור.

כיצד עובדות מערכות מים ביתיות?

ישנן מערכות שונות לסינון וטיהור מים אך כולן עובדות על עקרונות דומים. לצורך ההסבר אדגים כיצד עובדת מערכת טיהור מים 4 שלבים (מערכת נפוצה מאוד בהרבה בתים בישראל). מערכת זו מתבססת על 4 שלבים שונים של טיהור המים. להלן השלבים:

שלב ראשון – סינון המים

בשלב הראשון המערכת מסננת המים מגופים זרים, חול ואפילו חלודה שיש במים. סינון המים נעשה בעזרת מסנן 5 מיקרון. למי שלא יודע 5 מיקרון זה חמש מיליוניות המטר, כלומר מדובר בפילטר המסוגל להסיר גם את החלקיק הקטן ביותר.

שלב שני ושלישי – פילטר פחם פעיל

בשלב השני ובשלב השלישי נעשה שימוש בשני סוגים שונים של פילטר פחם פעיל על מנת לנטרל ולסלק חומרים כימיים שונים מהמים. השימוש בפילטר פחם פעיל מאפשר סילוק של הכלור המסוכן מהמים ועוד כימיקלים מומסים.

שלב רביעי – מנורת UV

בשלב הרביעי והאחרון נעשה שימוש במנורה אולטרה סגולית אשר נמצאה כיעילה בחיסול בקטריות שונות.

בתום ארבעת השלבים המים נקיים ומוכנים לשתייה. כל התהליך מתרחש תוך שניות ואינו דורש איזו המתנה מבחינתכם. אתם פשוט פותחים את זרם המים ויוצאים מים נקיים. שימו לב שישנן מערכות שונות לטיהור מים, חלקן משתמשות ביותר או פחות שלבים אך בשורה התחתונה כולן עובדות על פי עיקרון דומה.

 

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קרמיקה ברחובות
רחובות הינה בין הערים המתפתחות והדינאמיות ביותר באזור המרכז, ולא בכדי אנו רואים יותר ויותר זוגות...
קרא עוד »
מרץ 28, 2018
כמה דברים שכדאי לדעת על תכנון הושבה באודיטוריום
פעמים רבות, אנשים נתקלים בבעיות של אי נוחות בזמן ישיבה ואין הכוונה רק לטיסות ארוכות במטוס, אלא גם...
קרא עוד »
מאי 18, 2017
סוגי דלתות פנים לבחירה עבור הבית שלך
דלתות פנים עוזרות להבטיח פרטיות, להפחית רעש ויכולות גם להסתיר חדרים או אזורים לא מסודרים. דלתות פנים...
קרא עוד »
ינו 19, 2023