מטבחים

נכנסים לבית חדש שרכשתם לאחרונה? מתכננים לחדש את המטבח הישן שלכם בבית הקיים? לשם כך עליכם להתחיל בתהליך תכנון ועיצוב המטבח החדש, וחשוב שהתהליך יתאים בדיוק להעדפות האישיות שלכם, כיוון שהמטבחים של היום שמים דגש מיוחד על עיצוב והתאמה אישית להעדפות של דיירי הבית.

צילום: אניס מטבחים

עיצוב מטבח בהתאמה אישית

כבר תקופה ארוכה שהמטבח מהווה בכל בית את נקודת המפגש המרכזית של כל המשפחה, וגם באמצעותו ניתן להכין ולבשל מגוון מאכלים ומנות לאירוח של חברים וקרובים. כחלק מהעלייה של טרנד הבישול הביתי, גם הצורך במטבח איכותי ופרקטי קיים עבור אנשים ומשפחות רבות – ובמאמר הבא נעניק מידע שימושי עבור אלו המתכננים לעצב מטבח חדש בביתם.

אילו סגנונות של עיצובים קיימים במטבחים?

כיום ניתן למצוא שלושה סגנונות עיצוב מובילים במטבחים ביתיים:

  • מטבח בעיצוב מודרני – זהו מטבח בעיצוב נקי, אסתטי ומותאם באופן מושלם לכל הטרנדים האחרונים בעולם העיצוב. בתהליך עיצוב של מטבחים מודרניים ניתן דגש על מרחב פתוח, גוונים אחידים ועוצמתיים ושילוב של חדשנות במטבח. 
  • מטבח בעיצוב כפרי – סגנון עיצוב זה קיבל השראה מהמטבחים הביתיים של פעם, בהם אלמנטים רבים מעץ קישטו את חלל המטבח והאווירה בחלל הייתה ביתית ומזמינה.
  • מטבח בעיצוב אורבני – מדובר על סגנון עיצובי שתופס תאוצה בשנים האחרונות, ובו משולבים אלמנטים בולטים ומסיביים שנלקחו מעולם התעשייה, ולכן חומרי הגלם במטבחים אורבניים יהיו עץ, מתכת, זכוכית ומשטחים אחרים.

למה חשוב להקפיד על פרקטיקה בעיצוב המטבח?

המטבח בבית משמש את דייריו באופן שוטף בכל יום, ולכן החלל צריך להיות כמה שיותר פרקטי לשימוש אם מבחינת חלוקת תאי הארונות, שילוב אי למטבח, הצבת המקרר בסמוך למשטחי העבודה במטבח וכו'. לכן אפשר לומר כי תהליך העיצוב אינו מתייחס רק למראה של המטבח, אלא גם על הפרקטיות שתהיה במטבח ותעניק נוחות מושלמת למשתמשים בו.

כיצד לבחור את סגנון העיצוב המתאים לכם?

בחירת הסגנון העיצובי במטבח צריכה להיות על פי העדפה וצורך אישי, וכן בחירה במראה עיצובי המתכתב עם כל החללים שבבית. העדפה הבולטת כיום היא שילוב של עץ באלמנטים שונים במטבח, דבר שיוצר מראה ייחודי ומרשים בחלל המרכזי של הבית.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהו סימן מוביל ואיך הוא עוזר לבעלי מוגבלויות?
חוק הנגישות בישראל קובע כי יש להנגיש עבור אוכלוסיית הנכים כל מקום ציבורי במטרה לאפשר להם קיום ותנועה...
קרא עוד »
ספט 18, 2017
חימום תת רצפתי
חימום הבית בימי החורף בכל חודשי השנה מזג האוויר בישראל נח ונעים להוציא שלושה חודשי חורף בהם קר גשום...
קרא עוד »
פבר 14, 2018
חברה מומלצת לאיטום מרפסות פרטיות
חברה מומלצת לאיטום מרפסות פרטיות הכרחית עבור כל מי שמעוניין ליהנות ממרפסת יבשה ואטומה בימי החורף....
קרא עוד »
מאי 10, 2018