קרמיקה למטבח – הקשר שבין ארונות מטבח, פרקטים וקרמיקה

קרמיקה למטבח

אם נחליט לבחון כמה כסף אנחנו משקיעים בתכנון, עיצוב ובנייה של כל חדר בבית, בנפרד, סביר להניח שאנחנו נגלה שהמטבח הוא החדר בו אנחנו משקיעים את מיטב כספנו. אחריו כנראה יהיה חדר אמבטיה, אך ברור לכל שהמטבח הוא החדר ה"יקר" ביותר בבית.

בדרך כלל השקעה במטבח מתחילה בעשרים אלף שקל, זה תלוי בשטח המטבח, זה תלוי בסוג ובמבנה העיצוב שלו, תלוי בחומרים בהם אנחנו משתמשים. יש לא מעט גורמים שיכולים להשפיע על העלויות, אך אנחנו צריכים להיות מוכנים להשקעה מאוד גדולה. לכן, אנחנו צריכים גם לדעת כיצד לחבר בין החלקים השונים בצורה נכונה, הן על מנת שהעיצוב יהיה תואם והן על מנת שהתכנון יהיה נכון ומדויק.

קרמיקה למטבח

אין ספק, קרמיקה למטבח היא אחת הסיבות מדוע תכנון ועיצוב המטבח עולים לא מעט כסף. אומנם זה לא הגורם היחידי, מן הסתם, אך מעצם זה שאנחנו אמורים לכסות חלק מקירות המטבח, בין אם זה קיר אחד ובין אם זה יותר, באריחי קרמיקה לאורך שטח מסוים, אז זה בהחלט גורם לעלייה בעלויות שלנו.

לכן, כשאנחנו בוחרים אריחי קרמיקה למטבח עלינו לקחת בחשבון כיצד הם ישתלבו עם אלמנטים אחרים במטבח, כמו למשל ריהוט קבוע, קרי ארונות מטבח ושיש, וכן עם הריצוף במטבח ואף עם גורמים אחרים שקשורים לעיצוב של חלל החדר.

בחלק הבא של המאמר, אנחנו נתייחס לשאלה מבחינת תכנון ועיצוב. כיצד בוחרים אריחי קרמיקה למטבח שיתאימו למאפיינים שונים בחלל החדר, כך שאנחנו גם נתכנן ונעצב נכון, וגם לא נבזבז את הכסף שלנו לחינם.

כיצד משלבים את האלמנטים השונים בצורה נכונה

הכלל הראשון לא קשור בהכרח לשאלת התכנון והעיצוב אלא לשאלה הכלכלית, מה עומד לרשותנו, כמה אנחנו יכולים להשקיע וכיצד. אין היגיון להתחיל לתכנן מבלי לדעת כמה כסף אנחנו יכולים להשקיע בתכנון של הדברים בצורה מושכלת. אנחנו צריכים לחשוב מה אנחנו יכולים לרכוש, באיזו כמות ובאיזו איכות.

הכלל השני הוא, איזה קונספט עיצובי אנחנו רוצים ליצור במקום. האם אנחנו רוצים חלל מודרני או שמרני, כפרי או עירוני, כל דבר כזה יכול להשפיע על ההחלטה באילו חומרים להשתמש, באילו צבעים ועוד.

ההחלטה האם לבחור בצבעים בהירים נניח של אריחי קרמיקה למטבח, ארונות מטבח וריצוף, למשל בדמות פרקט, מן הסתם תהפוך את חלל החדר להרבה יותר מואר, הרבה יותר פתוח, הוא יעניק לנו תחושה הרבה יותר נעימה. מצד שני, בחירה של צבעים כהים תיצור יותר אינטימית, מה עוד שאם מדובר בחלל פתוח שמחובר עם הסלון, הרי שאנחנו פחות נרגיש בכך שמדובר בצבעים כהים.

נקודה נוספת שעלינו לקחת בחשבון היא יצירת חלל בעל שילוב צבעים ייחודי, טבעי, שמשתלבים היטב אחד עם השני ולא באופן מלאכותי ומאולץ.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מעצבת פנים
כיום הרבה אנשים רוצים להשתמש בשירותיה של מעצבת פנים, כאשר הם רוצים לעצב בית קיים שיתאים לצרכים...
קרא עוד »
מרץ 16, 2016
גדר ניידת – החשיבות של עמידות החומר
גדר ניידת מקדמת בטיחות ומאפשרת לנו לשמור על שליטה באזורים מסוימים. הגדר הזו נוחה מאוד בהיותה ניידת....
קרא עוד »
יונ 21, 2021
מנורת ירח עם תמונה בייצור כחול לבן
כשאנחנו מחפשים מתנות מקוריות אנחנו בהחלט נעדיף מתנות שמיוצרות בהכנה אישית עבורינו, אבל רגע לפני כן...
קרא עוד »
פבר 23, 2020