יריעות ביטומניות: איטום לפחות ל10 שנים

יריעות ביטומיות

איטום ובידוד תרמי באמצעות יריעות ביטומניות הנו שיטה אפקטיבית לאיטום גגות ומבנים של בתים פרטיים ועסקים. השימוש ביריעות ביטומניות הינו בעל יתרונות רבים וביחס לשיטות אחרות כמו זיפות הוא נחשב לבעל אפקטיביות רבה יותר. גם פתרון של זיפות גגות מוכח כבר שנים רבות כבעל עמידות לאורך עשרות שנים, אך השימוש ביריעות שאינן דליקות בשונה מזפת מקטין במידה מסוימת את הסיכוי להתפשטות דליקה.

 

בנוסף השימוש ביריעה ביטומנית מעניק לגג מראה אסטתי בהשוואה לשיטות אחרות. במקרה שברצונך לאטום את הגג או לרצף משטח מסוים יתכן מאד ששימוש ביריעות ביטומניות יהיו הדרך היעילה ביותר לעשות זאת.

 

התקנת יריעות ביטומניות

תהליך התקנת יריעות ביטומניות כוללת ניקוי יסודי של הגג, בדיקת ליקויי בנייה והכנת השטח לעבודת האיטום והבידוד. ביצוע בדיקה מקיפה לתקינות מערכת הניקוז ואיתור נזילות מים על ידי קבלן איטום או איש מקצוע מיומן, מחייבת לשים דגש מיוחד על מקורות הרטיבות באזור בו יעשה שימוש ביריעות הביטומניות. לאחר שהגג נקי ויבש לחלוטין ניתן להתחיל לעבוד עליו ולהניח את היריעות. אחת הבדיקות החשובות שאנשי המקצוע צריכים לערוך היא לודא שההלחמה המחברת בין היריעות היא הרמטית. ליקויי איטום רבים קורים בגלל חיבורים לא איכותיים בין חלקי היריעות . קבלן האיטום או פועל מטעמו ילחימו קודם את היריעות שנמצאות בחלק הנמוך של הגג ויתקדמו מעלה. במקרה של היווצרות בועות אויר צוות העבודה נדרש לטפל בהן ולהשטיחן.

עם סיום האיטום קבלן האיטום יבחן את העבודה שנעשתה ובמקרה הצורך ישתמש בחומרי איטום נוספים כדי לחזק את אפקטיביות האיטום באזורים רגישים. בנוסף יבדקו החיבורים בין היריעות על מנת לודא שהאיטום מוחלט ושלילת חדירת מים דרך היריעות הביטומניות.

 

יריעות ביטומניות – מחיר ואיכות

יריעות מורכבות מפולימרים באיכויות שונות. מומלץ לודא שהיריעות עומדות בתקן של מכון התקנים. בשוק ישנן יריעות באיכות נמוכה יותר שהינן בעלות בלאי נמוך משמעותית מיריעות ביטומניות שעומדות בתו התקן. יתכן שיריעות אלו יהיו בעלות מחיר אטרקטיבי יותר, אך לא מומלץ להתפתות בגלל העלות הנמוכה, אלא לדרוש יריעות ביטומניות איכותיות שעומדות בתו התקן.

 

חשוב להכיר את הסוגים העיקריים של היריעות הביטומניות. יריעות ביטומניות SBS מתאימות לאטימת הרצפה או המרתף. בנוסף ישנן יריעות ביטומניות APP המתאימות יותר לאיטום מקומות החשופים לשמש כמו איטום גגות של בתים ומפעלים.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
היתרונות הנסתרים של הזמנות מעוצבות לחתונה
במערבולת של תכנון חתונה, הקונספט של הזמנות עיצוב חתונות נשאר לעתים קרובות בצל, אך הוא טומן בחובו אוצר...
קרא עוד »
מרץ 05, 2024
התקנת פרגולות – חשוב לשים על כך דגש
כל הנושא של התקנת פרגולות צריך לקבל תשומת לב רבה וזאת אם תהיו מעוניינים להיות בטוחים כי הפרגולות...
קרא עוד »
אוק 20, 2021
טיפים מומלצים לעיצוב מטבחים
ישנם מבנים וחללים שאנחנו ניגשים לעצב אותם, על פי מאפיינים מסוימים שקשורים אך ורק לנראות שלהם, העניין...
קרא עוד »
אפר 14, 2019