עיצוב לבית – איך אנחנו עושים את זה נכון?

עיצוב לבית
עיצוב לבית

תהליך עיצוב בית, הוא תהליך מאוד מורכב. כשאנחנו מתכננים לעצב את הבית שלנו, עלינו לקחת בחשבון שהעיצוב אמור גם לאפשר לנו לארגן את הרהיטים באופן יפה, מסודר ומאורגן, כך שכל מי שייכנס אלינו לבית יבין שיש פה קונספט עיצובי מסוים, הוא יוכל להתרשם ממנו לטובה. ומצד שני, העיצוב גם צריך להיות פרקטי, הוא צריך לאפשר לנו ליהנות מאיכות חיים, מהאפשרות להשתמש בבית בצורה סדירה ונוחה.

לכן, כל פרט שאנחנו נבחר לעיצוב הבית, צריך להיות מותאם לא רק מבחינה עיצובית ורעיונית, אלא גם מבחינה פרקטית, מעשית. כלומר, אנחנו צריכים לקחת בחשבון שנרצה להשתמש בו בצורה נוחה, פשוטה וזמינה. מעבר לכך, אנחנו גם נרצה שאותם פריטים יהיו עמידים, חזקים, כאלה שישרתו אותנו זמן רב ולא נצטרך להחליף אותם לעיתים תכופות.

רהיטים מעץ מלא

לכן, רצוי לבחור רהיטים מעץ מלא ולא רהיטים מעץ פשוט וזול. כשאנחנו רוכשים רהיטים מעץ מלא, אז אנחנו יכולים להיות בטוחים שהם ישרתו אותנו לאורך זמן, בגלל איכות החומרים. עץ מלא מחזיק מעמד זמן רב, לעיתים עשרות שנים, מבלי שהוא מתפורר, מבלי שהוא נהרס, הוא לא נשחק בקלות, וכן אנחנו לא נמצאת את עצמנו עם חלקים מפורקים ושחוקים. אם נרצה, נוכל גם לחדש את הריהוט בדרכים שונות, על מנת שיהיה ניתן להשתמש בו לאורך תקופה ארוכה יותר.

אחת הדוגמאות הטובות לשילוב של עיצוב, פרקטיות וחומר ברמה גבוהה, זו מיטת קומותיים מעץ מלא לחדר ילדים. אם יש לנו ילדים קטנים ונרצה שהם יישנו בחדר משותף, אז יהיה נכון מבחינתנו לרכוש מיטת קומותיים, כך נחסוך הרבה מאוד מקום וכן נחסוך בהוצאות. אנחנו יכולים למצוא מיטות קומותיים מעוצבות בצורה מינימליסטית וכן בצורות הרבה יותר מהודרות, וכל זה, כשהמיטות עשויות מעץ מלא, מה שמלמד, שהן יחזיקו זמן רב, גם אם הילדים יקפצו עליהן וישתוללו.

איך קונים ריהוט בצורה נכונה?

כאמור, אנחנו צריכים לבחור ריהוט מעץ מלא, שמשלב את שני הגורמים, עיצוב ופרקטיות. לשם כך, אנחנו צריכים להחליט תחילה, איך אנחנו רוצים לעצב את הבית, איך אנחנו רוצים לעצב כל חדר, על מנת שיתאים לקונספט שלנו, שיתאים לסגנון שאנחנו אוהבים ולמה שאנחנו מחפשים. לאחר מכן, אנחנו צריכים לבחון איזה רהיטים יתאימו לנו מבחינת אופי השימוש.

מן הסתם, אנחנו נבחן את השטח שעומד לרשותנו וכיצד אנחנו יכולים לתכנן את הסידור של הריהוט בצורה נכונה, כך שנוכל לעשות שימוש פרקטי, אופטימאלי. עלינו לקחת בחשבון, שבכל חדר וחדר, אנחנו נצטרך מרחב, נרצה לעשות בוודאי שימושים שונים.

לסיכום, כשאנחנו בוחרים ריהוט מעץ מלא, אז באופן טבעי יש סגנונות שונים, אלה נובעים מאופי העץ ומהדגמים של הריהוט עצמו. לכן, בתהליך התכנון והעיצוב, עלינו לבחון איזה מבין הסגנונות, הדגמים, יכולים להתאים לנו, מבחינת עיצוב ומבחינה פרקטית.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
המורכבויות של וילונות חשמליים למרפסת
לעתים קרובות אנו מתעלמים מהמותרות הפשוטים בבתים שלנו, לוקחים אותם כמובן מאליו. יוקרה אחת כזו, המשלבת...
קרא עוד »
נוב 05, 2023
רהיטים לצרכן במחירים אטרקטיביים
אין זה סוד שבשנים האחרונות, בוודאי מאז המחאה של 2011, אנחנו הצרכנים שמים לב יותר למחירים שאנחנו משלמים...
קרא עוד »
ספט 17, 2016
איך לבחור חברת הדברות אמינה?
כאשר מחליטים לבצע הדברה, חשוב לאתר חברת הדברה מתאימה. למה הכוונה מתאימה? חשוב לנו להיות בטוחים שהחברה...
קרא עוד »
מאי 02, 2021