הרצפה החמה

חימום תת רצפתי

כשהיינו ילדים אהבנו לשחק במשחק Floor is Lava. דמיינו כי הרצפה היא בעצם לבה שאסור לגעת בה, ויש לעבור דרך אמצעי עזר כמו ספות או כורסאות. ובכן, בעזרת אמצעי חימום משוכלל הרצפה יכולה להפוך בהחלט לחמה (אבל לא מטמפרטורה של לבה, כמובן). חימום רצפה הוא אמצעי נפוץ למדיי בקרב בתי עסקים ובתים פרטיים.

הצינורות שמעבירים את החום

חימום תת רצפתי מורכב מצינורות המותקנים מתחת לרצפה. בתוך הצינורות האלה מצויים מים במערכת סגורה, כאשר מחממים אותם, הם מפיצים חום לכל עבר. מערכת זו איתנה וחזקה ואינה דורשת תיקונים רבים, שכן לא נוצרים בקרבה נזקי קורוזיה או הצטברויות של אבנית. ניתן להפעיל את המערכת בשלוש דרכים: חימום חשמלי, משאבת חום או תנור גז קונדנס.

החימום החכם

מערכות חימום רצפה יכולות להתאים לא רק לבתים רגילים, אלא גם לבתים חכמים שבהם מכשירי החשמל נשלטים מרחוק על ידי אפליקציה. החימום הרצפתי כולל מערכת בקרה המאפשרת לספק נתונים בזמן אמת, תוך הסתמכות על התרמוסטטים המותקנים בתוכה. נוסף על כך, המערכת עשויה מחומרי בידוד המאפשרים לשמור את החום לאורך זמן רב.smart-home-2769210__3401

מודע כדאי להתקין מערכת חימום רצפתי

יש שיגידו כי מערכת החימום היא השקעה כספית גדולה מדיי. אמת, כדי להתקין מערכת כזו יש צורך לחסוך בכסף, אך היא משתלמת לטווח הארוך. אלה כמה סיבות לרכוש אותה:

  • עלויות ההקמה שלה זולות יחסית למערכות אחרות.
  • מדובר במערכת שאינה פולטת קרינה (בניגוד למכשירי חשמל שונים וביניהם גם אמצעי חימום), ובכך היא נחשבת לבטוחה יותר.
  • המערכת חסכונית יותר בכך שהיא מחממת שטחי חללים גדולים יותר בזמן קצר.
  • חימום רצפה אינו מייבש את האוויר, בניגוד למערכות חימום אחרות, ולכן הוא נחשב לאידיאלי עבור אנשים מבוגרים ואלה הסובלים מאלרגיה.

במה תלויה עלות המערכת

את עלות מערכת החימום מחשבים בהתאם לשטח שעליה לחם. כך, אם מדובר בשטח הנמצא מתחת לרהיט, הוא אינו נכלל בחישוב. שאר השטחים החשופים מחושבים במטר מרובע. לעתים יש צורך בהוצאות עבור תרמוסטטים לאזורים מסוימים ברחבי הבית. דבר שני, עלות החימום הרצפתי תלויה גם בדרך שבה מחממים את הצינורות – משאבת חום או גז.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מיטות סיעודיות ועיצוב הבית
אנחנו יודעים, מדובר כמעט על אוקסימורון, הרי בדרך כלל מיטות סיעודיות לא נצרבות אצלנו בזיכרון בתור...
קרא עוד »
מרץ 28, 2022
מנעולים חזקים לדלתות חוץ
תחום המנעולנות הינו תחום אשר מתפתח ללא הרף ואתו, גם המנעולים. כיום ישנו מגוון רחב של מנעולים אשר...
קרא עוד »
אוג 23, 2015
דברים שכדאי לדעת על השקעות בתחום הנדל"ן
הגעתם לגיל שבו יש לכם כסף להשקיע ואתם תוהים לאיפה לפנות ואיפה בדיוק אתם רוצים להשקיע את כל מה שחסכתם?...
קרא עוד »
יול 15, 2016