למה קמינים עדיפים על מזגנים?

כשאנחנו חושבים על פתרונות חימום לחורף (שאמנם בישראל אינו קפוא במיוחד ויש בו לא מעט ימי שמש נעימים להפליא, אולם גם כך ישנו לעתים צורך בהעלאת הטמפרטורה בדרך כזו או אחרת) האופציה הראשונית, הכמעט מתבקשת, היא מזגנים או תנורים. אבל יש עוד אופציה, וליתר דיוק מספר אופציות, והכוונה היא לאותם קמינים אשר מפיצים חום בזכות בעירה שמוזנת מעצים, מנפט או סולר או על בסיס גז.

אמנם התקנת קמין – פריט שנמצא בשימוש המין האנושי מזה מאות שנים, כשכמובן הוא הלך והשתכלל לאורך הזמן, ובפרט השתפרה מאוד היעילות האנרגטית כך שניתן לייצר יותר חום בפחות אנרגיה ומשאבים אחרים – מחייבת השקעה מסוימת, ובדרך כלל גם תחזוקתו של אמצעי חימום זה מורכבת יותר מתחזוקת מזגן או תנור, אולם היתרונות הרבים מחפים על כך ובכל מקרה כדאי להיות מודע לאופציה הזו ולתועלת הרבה שבה.httpwww-israeldecor-co-il-%d7%a7%d7%9e%d7%99%d7%a0%d7%99%d7%9d

אוויר נעים יותר ולא יבש

מזגנים, וכך גם חלק גדול מהתנורים, לא רק פולטים חום אלא גם מייבשים את האוויר ובמקרים רבים יוצרים תחושה לא נעימה ואף פוגעים במידה מסוימת בעור שלנו ובעיניים.

אמנם ישנן דרכים שונות להחזיר את הלחות הטבעית, שכ"כ חיונית לנו, לאוויר הבית, אולם מבחינה זו ישנה עדיפות של ממש לאותם קמינים, בין אם הם מבוססים על עץ, בין אם על גז ובין אם על נפט או סולר.

אווירה נעימה ואנרגיות ייחודיות

יתרון נוסף של קמין עץ, גז או נפט על פני המזגן הוא שהאווירה בחדר נעימה יותר ולבטח ייחודית יותר. גזרי העץ שבוערים לאיטם בתוך חלל קטן ואסתטי מושכים אליהם תשומת לב ומחזירים לא רק חום נעים אלא גם אנרגיות של אינטימיות, רומנטיקה, רוך, הרמוניה ועוד תחושות מבורכות. גם כשמדובר בקמיני גז, אגב, המתקן כולל גזרי עץ קרמיים ליצירת האפקט הרצוי, ובכל מקרה הלהבות והחמימות הנעימה עושות את שלהן.

קמינים – תוספת מבורכת לעיצוב כל מרחב

עוד יתרון של קמינים הוא היותם תוספת מבורכת לעיצוב של כל מרחב. בעידן שבו לאסתטיקה חשיבות רבה, לא פחות מהפן הפרקטי, מדובר ביתרון משמעותי ובעוד סיבה טובה לשקול את האופציה המלבבת הזו.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
צועדים קדימה עם סאן קונטרול
טוב לדעת שלצד הנאה ממשטחי זכוכית חיוניים במבנה, כיום גם ניתן ליהנות מפתרון כללי עבור שלל הבעיות שמשטח...
קרא עוד »
אוק 31, 2017
למה צריך סורגים
אי אפשר להתכחש שבשנים האחרונות התחושה של אזרחי ישראל הלכה התרועעה וזאת בעקבות הריבוי של מקרי הפשיעה...
קרא עוד »
אוג 17, 2022
יחידות דיור
יחידות דיור הן דבר נפוץ בכל הארץ. ישנם לא מעט סוגי אוכלוסיות אשר יחידות דיור הן המקום האולטימטיבי...
קרא עוד »
אפר 25, 2017