דוד קיטור – מה זה בדיוק? מתי זה שימושי ומי צריך את זה?

סביר להניח שלא פעם ולא פעמיים יצא לכם לשמוע את המונח דוד קיטור. אז לפני שנסביר האם זה משהו שיכול להביא לכם תועלת, כדאי שתבינו בכלל מה זה אומר. קיטור הוא גז חסר צבע. נוצרים תנאים מסויימים שמאפשרים לו מדי פעם להגיע לצפיפות נמוכה של פי 1,600 מצפיפות של מים במצב צבירה נוזלי. הקיטור הם למעשה אדי מים שעוברים בדוד. דוד הקיטור מעביר אנרגיית חום לצרכים שונים.

דוד הקיטור יכול להזכיר לכם דוד מים ובצדק. הם דומים מאוד, רק שיש ביניהם הבדל אחד גדול ומשמעותי: החלק העליון של דוד הקיטור הוא ריק לחלוטין וזאת לשם היווצרות הקיטור. עוד הבדל שקיים בין השניים וכדאי לכם להכיר בשביל הידע האישי שלכם הוא שלדוד מים יש תרמוסטט שאחראי על הדלקת המבער והפסקתו, בעוד שלדוד קיטור יש מבקר לחץ.

לדוד קיטור חייבים לספק מים בצורה שוטפת. בנוסף לכך יש למים גובה קבוע וחייבים לוודא כל הזמן שמפלס המים לא עולה על אותו גובה. את הקיטור חשוב להזין אך ורק במים רכים מפני שקיימת סכנת הסתיידות.

התקנתו ותפעולו של הדוד מחייבים רמה גבוהה של הבנה ומקצועיות. בסופו של דבר, מדובר באלמנט עוצמתי, שיכול לגרום נזק רב לחיים ורכוש במידה ולא הותקן ותוחזק כמו שצריך. חדר דוודים שאינו בנוי להכיל דוד קיטור, הוא חדר שהופך להיות סכנה אמיתית. גם התקנה לא מקצועית וחובבנית של הדוד יכולה להוביל לפיצוץ אדיר בדוד ואז… שאלוהים ישמור.

כשאתם ניגשים לרכוש דוד קיטור, הדבר הראשון שאתם חייבים לוודא הוא שחדר הדוודים שלכם אכן ערוך לקלוט דוד קיטור. קריאת מאמרים והמלצות מחברים באינטרנט זה דבר נפלא שיכול לעזור לכם למצוא מסעדה טובה או מוצר קטן אחר, אך בשום אופן לא מהווה תחליף לאיש מקצוע. רכשו את דוד הקיטור רק לאחר שביררתם היטב מיהם אנשי המקצוע הרלוונטים וכי דוד קיטור הוא אכן מה שאתם צריכים.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ארונות אמבטיה – מה כדאי לדעת לפני רכישה?
ארונות אמבטיה הם מוצר הכרחי בחדר האמבטיה כדי לאחסן בהם מגבות, מלאי של סבונים ומוצרי קוסמטיקה...
קרא עוד »
פבר 08, 2021
משפצים את הבית וחוסכים? זה אפשרי
החלטתם לשפץ את הבית? אם כן, חשוב שתיקחו בחשבון שצפויות לכם הוצאות רבות. אולם, אם תפעלו נכון, ובעיקר גם...
קרא עוד »
מרץ 08, 2015
פתרונות ישיבה חדשניים: חלופות לכיסאות ארגונומיים במשרד
בעוד כיסאות ארגונומיים הפכו לשם נרדף לנוחות ותמיכה ביציבה במשרד, ישנם מגוון פתרונות ישיבה...
קרא עוד »
אפר 07, 2024