כמה פרטים חשובים על מזגנים

מזגן – אותו פריט אלקטרוני שמשנה את איכות חיינו כשאנחנו נמצאים בחללים סגורים כמו בתי מגורים, משרדים וחנויות – הוא מערכת מכנית חכמה וחשובה בעבור בני האדם. כיום, לפחות בעולם המערבי, יתקשו רוב בני האדם המתגוררים בארצות שבהן הקיץ חם ולח לדמיין עצמם חיים ללא מזגן בביתם או מבלים בתור בבנק לא ממוזג. זאת פשוט עובדה – המזגן הפך לאביזר הכרחי בעבור כולנו.

איך המזגן עובד?

תפקידו של המזגן הביתי הוא להעביר חום מתוך הבית שלנו אל החוץ, ובכך לדאוג לקירור לכם וביתכם. מזגנים מפזר אוויר קריר אל תוך הבית שלכם על ידי משיכת החום מתוך האוויר. האוויר מצונן על ידי הזרמתו על סט של צינורות קרים שנקראים סליל מאייד. זה עובד בדיוק כמו הקירור שחש הגוף כאשר הזיעה מתאדה מהעור שלנו.construction-370585_1280

הסליל המאייד מתמלא בחומר קירור מיוחד, המשתנה מנוזל לגז כשהוא סופג חום מהאוויר. חומר הקירור נשאב אל מחוץ לבית אל סליל אחר שבו הוא מתקרר ומשתנה בחזרה לנוזל. סליל חיצוני זה נקרא קבל. המשאבה במזגן, שנקראת מדחס, משמשת כדי להזיז את חומר הקירור בין שני הסלילים וכדי לשנות את הלחץ של חומר הקירור כך שכולו מתנדף או מתעבה בסלילים המתאימים. תפקידו של המנוע בכל מזגן הוא לספק אנרגיה ולהפעיל את המדחס.

כיצד להגדיל את היעילות האנרגטית של המזגן?

איטום צינורות דולפים עשוי להיות הדבר הגדול ביותר שאתם יכולים לעשות בכדי לשפר את יעילות המזגן שלכם, אבל יעזור גם אם תדאגו: להחליף או לנקות מסננים מלוכלכים; לשמר את זרימת האוויר התקינה אל ומהמזגן ולנקות את הסלילים שלו. הקפידו שזרימת האוויר ביחידה החיצונית (המעבה) לא חסומה בעלים או ענפי עצים, או במחסום אחר הסותם אותה.

ברכישת מזגן חדש, הקפידו שהציוד יהיה ביעילות גבוהה. הדירוג היעיל ביותר בדרך כלל הוא דירוג יעילות אנרגטי עונתי שמכונה SEER. לדוגמה SEER 13 הוא היעילות המינימלית שאתם צריכים להתעקש עליה, אך יעילות גבוהה יותר צפויה להיות יותר חסכונית מבחינת צריכת החשמל של המזגן.

בהתאם לאקלים באזורכם, ייתכן שתרצו לשקול מספר פרמטרים אחרים, כמו לדוגמה – באקלים חם ויבש צריך להקפיד על דירוג יעילות אנרגטית שמכונה EER, שאומר לכם כמה טוב תפעל המערכת בתנאי השיא של מזג האוויר. אם אתם גרים באקלים חם ולח, אתה צריכים לבחון היטב איזה מזגן יודע הכי טוב לנטרל את הלחות מהאוויר. כאשר אתם רוכשים מזגן חדש, רכשו גם מגוון אביזרים לבית שישדרגו את הבית שלכם בכמה רמות.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אבן קיסר – היתרונות והחסרונות
ביכולתו של שיש מבית שיש פאר לשדרג כל מטבח ולהפוך אותו להרבה יותר מיוחד ומעניין מבחינה עיצובית. אם אתם...
קרא עוד »
אפר 28, 2021
ערן פולק מסביר איך לבחור נכס ראשון שקונים למטרת השקעה
השקעות נדל"ן מוכיחות את עצמן שוב ושוב כהחלטות מושכלות. ישנם כאלה הרוכשים נכס לצורך השבחה ויש כאלה...
קרא עוד »
אוג 21, 2018
חיפוי קירות
כאשר אנו רוכשים בית חדש או בית מיד שנייה, אנו מתכננים את העיצוב שלו, נחשוב על המראה החיצוני שלו וכן על...
קרא עוד »
ספט 24, 2017