חימום תת רצפתי ועיצוב הבית

חימום תת רצפתי

לא מעט אנשים חובבי עיצוב מבקשים לחשוב על כל פרמטר ופרמטר כאשר הם עומדים לבנות את הבית, וזאת כי בית לא בונים כל יום ובית שבונים עתיד ללוות למשך שנים ארוכות  קדימה. אי לכך אנשים משקיעים מחשבה רבה בבחירת הקרמיקה, בגוון הקירות, במיקום הסלון, בחלוקת החדרים, בזווית של הגג וכדומה, וגם כאשר הם עומדים לרכוש שלל מוצרים חשמליים הם ייבחרו אותם לא רק לפי ממד האיכות, אלא גם לפי הממד העיצובי. כך נכון הדבר כאשר רוכשים מקרר וכאשר רוכשים מסך טלוויזיה, ועל כן נציין שכל עוד בוחרים בשיטת חימום תת רצפתי עבור חימום הבית, הרי שניתן ליהנות מהידיעה שלא רק שמערכת החימום טומנת שלל יתרונות חסכוניים ובריאותיים, אלא היא גם אינה נראית לעין – מלבד ממשק השליטה שמסתכם בשלט קטן ממדים.

חימום תת רצפתי

 פחות זה יותר

העובדה שמערכת חימום תת רצפתי אינה נראית לעין ועדיין מפיקה חימום כה רב, בעצם תורמת לא מעט לעיצוב הבית בשני מישורים – פעם אחת כיוון שהיא אינה צריכה להתאים לשום פרמטר אחר ופעם שנייה כיוון שהיא משאירה יותר מקום פנוי בבית, וכיוון שבעידן של היום פחות זה יותר, ויש אפקט מרשים לתחושה שהבית חם אך לא רואים את המערכת שאחראית לכך, הרי שכבר מדובר ביתרון עיצובי בעל ערך רב, שבין היתר תורם למיצוב יוקרת הבית.

השפעה על ריצוף הבית

לאחר שדנו בכך שמערכת חימום תת רצפתי אינה תופסת מקום, נעבור לחדד שיקול עיצובי נוסף, שמי שאינו בקיא בתחום באופן מקצועי עלול לטעות ששיטת חימום שכזו מונעת להשיג את האפקט הרצוי מבחינת ריצוף הבית. במה מדובר? כיוון שמערכת חימום תת רצפתי פולטת את החום מתחת לפני הרצפה כלפי מעלה, יש להבין שלא ניתן להתקין רצפה שהיא מבודדת יתר על המידה. מכאן שלא ניתן להתקין ריצוף כגון עץ גושני עבה במיוחד, ולא ניתן להניח על הרצפה שטיח עבה במיוחד. עם זאת, כן ישנו פתרון והוא שניתן להתקין פרקט עץ דק ואף ניתן לבחור באריחי קרמיקה דמויי עץ, כך שגם ניתן יהיה לנקות את הבית ללא חשש וגם בחורף הרצפה דמויית העץ תהיה אפילו יותר נעימה עבור הליכה יחפה מאשר רצפת עץ טבעית, ולו בשל החום שבוקע מלמטה. מכאן שמלבד העובדה שיש לוותר על שטיחי קיר, הרי שאין שום צורך להתפשר.

בין נוח ליפה

לא סתם ישנו המשפט "את הכי יפה שנוח לך", וזאת כי יש מאחוריו לא מעט אמת, ועל כן נציין שגם בית שנוח לתפעול הנו בית יותר יפה, ולו כי יש בו פחות בלגן, פחות לכלוך ובאופן כללי ההתנהלות בו יותר נינוחה – עובדה שמקרינה על כלל התחושה בבית. אי לכך נציין שתפעול מערכת חימום תר רצפתי אינו דורשת דבר, מלבד לחיצה על כפתור, כך שמדובר בנוחות שללא ספק מחמיאה.

 

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מסורב משכנתא? אלו הדברים שניתן לעשות
משכנתא היא הלוואה גדולה אשר נושאת ריבית גדולה ומטרתה לאפשר לקנות דירה ולשלם על הדירה במשך שנים...
קרא עוד »
אוק 02, 2021
הכול לבית
אבזור נכון של הבית הופך את החיים שלנו לקלים, נוחים וטובים יותר. בבית מסודר ומאורגן קל יותר לשמור על...
קרא עוד »
מאי 15, 2022
מדבקות שקופות
כמעט על כל מוצר בשוק יש מדבקה. על המדבקה בדרך כלל מופיעים שם היצרן, הספק סוג המוצר ופרטיו. בכל חנויות...
קרא עוד »
יול 30, 2017