חימום רצפתי – לא מה שחשבתם

חימום תת רצפתי

נכון שהחורף הישראלי אינו קר כמו החורף האירופאי, נכון שהתקנה של חימום רצפתי יקרה באופן ניכר יחסית להתקנה של מזגן ונכון שגם על מזגן וגם על מערכת חימום רצפתי ניתן לשלוט באמצעות לחיצת כפתור, אך יחד עם זאת ראוי להבין מדוע ההוצאה הראשונית כן כדאית, במיוחד כאשר מתכוונים להמשיך לחיות באותו בית לאורך שנים קדימה.

חימום תת רצפתי

יעילות מרבית

חימום תת רצפתי הוא ללא ספק אחד מצורות החימום היותר יעילות ופה נסביר מדוע. ראשית שיטה זו  אינה דורשת התעסקות מלבד תכנון מקדים של התרמוסטט, ושנית שיטה זו מבטיחה המשך רציף של חימום הבית, גם כאשר החשמל נפל בכול השכונה, וזאת כי הרצפה תמשיך לפלוט חום גם במשך שלוש שעות קדימה לאחר כיבוי המערכת. כמו כן שיטה זו מאוד בריאה וזאת כי האוויר אינו מערבל אבק ואינו מוביל לתחושת יובש ובנוסף שיטה זו נחשבת למאוד ידידותית לסביבה ועל כן ידועה כשיטת החימום "הירוקה".

מעלים את ערך הנכס

ציינו ששיטת חימום רצפתי מאוד אידאלית עבור מי שמבקש להמשיך לגור בבית לאורך שנים, אך יחד עם זאת יש לחדד ולציין שגם אם אנשים עומדים למכור את הבית שכבר מותקנת בו המערכת, הרי שאין מדובר בהוצאה שהלכה לאיבוד, וזאת כי ידוע שבתים אשר מכילים מערכות חימום רצפתי, אלו בתים שערכם משודרג, ועל כן ניתן לדרוש יותר על הבית.

פופולאריות בהתהוות

לצד שלל היתרונות של המערכת, שרק במקצתם נגענו, עולה השאלה מדוע שיטה זו אינה מספיק מוכרת כיום בשוק. ובכן פה יש לציין שלצד היכולות הגבוהות, יש לקחת בחשבון שבארץ אנשים פחות רגילים לכך, למרות שבאירופה ובארה"ב שיטה זו פופולארית ביותר. כמו כן שיטה זו אידאלית להתקנה רק כאשר מדובר בבניית בית חדש, או כאשר מבצעים שיפוץ רציני, ועל כן עבור בתים שכבר בנויים שיטה זו אינה רלוונטית. באותה נשימה יש לציין שממש כפי שלא מספיק אנשים מכירים את השיטה, כך גם אין מספיק חברות בארץ אשר מעניקות איכות גבוהה של התקנה, וזאת כי יש צורך בניסיון ובקיאות במיטב השיטות המתקדמות בתחום, ועל כן לקראת התקנה, יש לערוך שיעורי בית מקדימים.

טענות והפרכות

כמו לכל דבר חדש שלא ממש מכירים ועל כן הוא מפחיד, נציין שגם לשיטה זו יש לא מעט סטיגמות שראוי להפריך ועל כן נציף שתיים מהן: ראשית אנשים טועים לחשוב שלא ניתן גם ליהנות משיטת חימום רצפתי וגם מהתקנת פרקט, ועל כן נציין שאין זה מדויק, וזאת כי כן יש סוגי פרקט שכן מתאימים, כמובן על עוד הם כמה שיותר דקים. הדבר השני שנציין הוא שאנשים טועים לחשוב ששיטה זו מאוד יקרה עבור שימוש תדיר, ועל כן נציין שראשית כל החורף בארץ יחסית קצר ושנית כל עוד מתכננים נכונה מראש את זמני ההפעלה ושולטים על אזורי ההפעלה (נהוג לבצע חלוקה למקטעים), הרי שניתן גם ליהנות מחימום נעים ובריא וגם לשלם סכומים ממוצעים.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
משאבות חום
פרט הכרחי שיש לדעת על משאבות חום. משאבת חום היא יחידת חימום טכנולוגית שבאה להחליף את שיטות החימום...
קרא עוד »
אפר 05, 2017
פותחים את האלגנטיות: אביזרים לבית
מבוא בתחום עיצוב הפנים, אביזרים ממלאים תפקיד מרכזי בהעלאת המשיכה האסתטית של כל חלל מגורים. כמומחית...
קרא עוד »
אוג 30, 2023
מנעולים חזקים לדלתות חוץ
תחום המנעולנות הינו תחום אשר מתפתח ללא הרף ואתו, גם המנעולים. כיום ישנו מגוון רחב של מנעולים אשר...
קרא עוד »
אוג 23, 2015