מיהו מומחה לבטיחות אש

בהרבה מאוד עסקים, בוודאי בעסקים גדולים, נהוג למנות עובדים מטעם המקום לתפקידים שונים שחורגים במעט מהתפקיד המקורי שלהם, וזאת בשביל שיוכלו לשמש בתפקידי בטיחות שונים.

כך למשל, מקומות עבודה רבים בוחרים למנות גורם מקצועי מטעמם, שהוא בעצם יועץ בטיחות באש שיהיה אחראי על כל הנושא של בטיחות אש. יש מקרים בהם משכירים את שירותיו של גורם חיצוני שימלא את התפקיד ויש מקרים שמעסיקים באופן ספציפי גורם שאחראי על כך. אך אם אין צורך, אז מעדיפים למנות מומחה לבטיחות אש מטעם המקום עצמו.

הרעיון הוא, שאותו גורם יהיה אחראי על כל הנושא במקום העבודה, בין אם זה לוודא שכל האמצעים שקיימים הם תקינים ומעודכנים, בין אם זה אומר לבצע תרגילים במידת הצורך, להיות בקשר עם הרשויות ועם החברות השונות מהן רוכשים ציוד לכיבוי אש ועוד.

כאמור, אפשר להחליט שגורם מסוים יהיה אחראי על כך, ואפשר לשכור גורם שמומחה בתחום ואז לא צריך לבזבז כוח אדם שעוסק בתחום מסוים, גם על תחום עיסוק זה.

מדוע חשוב להעסיק מומחה לבטיחות אש

הסיבה לכך היא מאוד פשוטה. מאחר וכל מבנה, כל עסק, עובדים בו אנשים, מתבצעת בו עבודה עם חומרים שונים, ובאופן כללי ייתכנו סכנות שונות, אזי שנכון לקבוע שגורם מסוים יהיה אחראי על כל הנושא של בטיחות אש ולהכשיר אותו לתפקיד בצורה נכונה.

בין היתר, זה אומר שהוא יקבל את ההכשרות הנדרשות, הוא ילמד את הנושא ויכול לספק את השירותים הנדרשים בזמן הנדרש. חשוב להדגיש כאן, מדובר על תהליך לא פשוט מצד אחד, שכן זה תהליך למידה, מצד שני הוא הכרחי וחשוב, בפרט במקומות עבודה גדולים, אז יש לו הרבה מאוד משקל ומשמעות מול שאר העובדים והמקום בכלל.

פנו עוד היום לחברה לתכנון הנדסה מקיף.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך ליצור אווירה נעימה בחדרי שינה לילדים
חדר השינה של הילדים שלכם הוא אחד המקומות שחשוב להשקיע בהם ברחבי הבית כאשר בחדר זה הילדים שלכם גדלים,...
קרא עוד »
ספט 13, 2018
כיצד לאבטח את הבית
אנשים רבים מגיעים למסקנה שיש צורך לאבטח את הבית שלהם, היות והם לא תמיד מרגישים בטוחים לשהות בו. בסופו...
קרא עוד »
נוב 20, 2018
עומדים לחתום על חוזה שכירות? מה כדאי לבדוק לפני?
בין גיל 20 לגיל 35 רוב אזרחי ישראל גרים או אצל ההורים או בשכירות. מחירי הדיור כיום הם כל כך גבוהים עד אשר...
קרא עוד »
ספט 06, 2018