מה זה תכנון אקלימי

אם רוצים לבצע בנייה בטוחה וכזאת שמתכוננת על פי כול כללי התקן: חשוב להתייחס בין היתר לתכנון אקלימי של כל מבנה. החל מבניין מגורים על למשרד, בית מלון, מוסד חינוכי, בניין ציבורי ובעצם כול מקום בו דרוש בידוד טוב של מעטפת המבנה, ואיכות חיים באזור המגורים.

תכנן אקלימי אשר עוסק בין היתר בבידוד מעטפת חיצונית של מבנים על פי תקנה 1045 – הדורשת מכול חברת בנייה להקים מבנים באמצעות שיטת בניה ירוקה. שיטה זאת  הופכת את המבנה לאיכותי יותר, ידידותי לסביבה ולדיירים, וכזה שנחשב חסכוני באנרגיה וחשמל.

תכנון אקלימי – קווים לדמותו של מבנה

כבר מזה שני עשורים לפחות, שאנשים בוחרים לבנות מבנה חכם וירוק שיתאים לשמירה על הסביבה, שיאפשר חסכון בחשמל ואנרגיה ויעזור למחזר מים ולשים דגש על חומרים ידידותיים לסביבה בזמן הבנייה ובזמן המגורים במבנה.

חברות בנייה אשר בונות מבנים בבנייה ירוקה וידידותית לאקלים: מבצעות את הפרויקט על פי הכללים אשר הופכים את המבנים לאיכותיים ובריאים יותר לדיירים, בעוד שחברות מקצועיות ינהלו את הפרויקט  מתחילתו עד סופו – זאת החל מהתכנונים הראשוניים עד לסיום עבודת הבנייה בפועל. בכך הן יאפשרו איכות חיים טובה יותר למי שנמצא במקום.

כיצד בוחרים חברה אשר מבצעת תכנון בתים ירוק?

זה נכון, בישראל הקטנה שלנו כבר קמו לא מעט חברות המומחיות בתכנון אקלימי. לכן יש לבחור נכון. כדי לבחור את החברה המוצלחת ביותר, שימו לב למספר דגשים, כגון:

בחרו חברה אשר מבצעת ניהול של כול הפרויקט החל מבדיקות מוקדמות, תכנון המבנים, הקניית פתרונות בשטח, ביצוע תכנון אנרגטי, ניהול העבודה והבירוקרטיה.

בחרו חברת בנייה ירוקה מומלצת. המלצות אפשר לקבל גם דרך חברים ובני משפחה וגם באמצעות פורומים שעוסקים בנייה ירוקה, או ברשתות החברתיות ודרך קבוצות און ליין.

שימו לב כי אתם בוחרים חברת בנייה שעומדת בכול התקנים וההוראות של בנייה ירוקה. בחרו חברה שתיישם טכנולוגיות ותעמוד בתקנים ישראלים.

באמצעות מתן תשומת לב לדגשים האלה, אפשר לגור לעבוד, ללמוד ולשהות בתוך בניין שנבנה בתכנון אקלימי מקצועי.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הגיע הזמן שתיקנו לעצמכם כסא ארגונומי למשרד
אתם לא זוכרים מתי סיימתם יום עבודה מרוצים ובלי כאבי גב? אם כך, אין ספק שאפשר להבין אתכם. רבים מאיתנו...
קרא עוד »
נוב 29, 2018
ניקיון אחרי שיפוץ בתים – המלצות ומידע
אחרי שיפוצים בבית נשאר המון לכלוך קשה שלא ניתן להסיר באמצעות ניקיון רגיל. ולא רק שהלכלוך אחרי עבודות...
קרא עוד »
יונ 26, 2018
עיר חרדית חדשה שכדאי להכיר
הציבור החרדי מתרבה משנה לשנה. ערים רבות שהיו מעוזים בלעדיים של הציבור החילוני מתחילים אט אט 'להתחרד'...
קרא עוד »
מרץ 21, 2019