מה זה לחות?

מה זה לחות

הלחות נמצאת מסביבנו באוויר שאנו נושמים. ואם שאלתם את עצמכם מה זה לחות הרי שההסבר הוא פשוט. לחות היא למעשה רטיבות, והיא מייצגת את היחס בין כמות המים שיש באוויר, לבין נפח האוויר עצמו. לבטח שמעתם בתחזית מזג האוויר את העדכון לגבי מידת הלחות היומית. הסתכלות אחרת על הלחות היא על כמות אדי המים שיש באוויר. וזה בדיוק אותו הדבר – היחס בין אדי המים לנפח האוויר עצמו. ואם נצא רגע מההסבר הטכני אנו פשוט יכולים להרגיש את מידת הלחות שבאוויר, וככל שאני מזיעים יותר – כך יש יותר לחות באוויר.

הלחות במדינת ישראל

האקלים בישראל מאופיין באקלים מדברי וים תיכוני, ומזג אוויר חם. ולכן, מידת הלחות היא גבוהה יחסית. כך שיעור הלחות בישראל נע בין 50 אחוזים ל90 אחוזים בעונת הקיץ ובחורף מגיע עד 65 אחוזים. במדינת ישראל רמת הלחות היחסית הינה גבוהה. באילת למשל ישנו שיעור לחות נמוך יותר. בערי ישראל הממוקמות במישור החוף כמו תל אביב או ראשון לציון, ניתן בהחלט לחוש את הלחות, זאת בהשוואה לערים שאינן ממוקמות במישור החוף, ירושלים למשל. 

מתי יש לטפל בלחות?

הלחות משפיעה על גופנו ועל הסביבה. התפתחות של מקרי עובש ורטיבות בקירות הבית למשל, נגרמים כתוצאה מהצטברות לחות. 

הלחות שבאוויר היא מצב נתון, אך כאשר יש לחות שמצטברת מתחת לרצפה בבית זה כבר סיפור אחר שדורש ייבוש תת רצפתי של אזור הלחות. יש מקרים שבהם בגלל לחות ישנם מצבורי עובש בתקרה, למשל בחדר האמבטיה, וניתן לטפל בכך. לחות ורטיבות בקירות הבית למשל הוא מצב ממש לא רצוי, ולעתים בשל הגשמים בעונת החורף, נגלים אזורים שונים בבית או במשרד אשר חשופים ללחות. 

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
האם כדאי להשקיע בנדל״ן בחו״ל?
בשנים האחרונות עוד ועוד אנשים מתעניינים באפשרות של השקעות נדלן בחול, והאמת היא, שבהחלט אפשר להבין...
קרא עוד »
מאי 03, 2016
עציצים לבית
עציצים הם פריט פופולרי מאוד לקישוט בבתים. הם גם מאוד שימושיים בגינה ובבית. אם אתה צריך לקנות עציצים,...
קרא עוד »
נוב 27, 2022
יועץ בטיחות לבריכה – למה את חייבים להתייעץ
בריכות שחייה מספקות הנאה ורגיעה אינסופית, אך הן יכולות להוות גם סיכונים בטיחותיים משמעותיים אם לא...
קרא עוד »
יונ 15, 2023