היתרונות של דוד קיטור

דוד קיטור לתעשייה

לפני שנדבר על היתרונות של דוד קיטור חשוב שנסביר בקצרה איך יוצרים קיטור ומהו דוד קיטור.  ובכן, דוד קיטור הוא יחידה המשמשת ליצירת קיטור באמצעות חימום מים. יצירת הקיטור מעשית על ידי הזנת המים אל מערכת צינורות סגורה הסופגת חום ממקור אנרגיה כלשהו. המים מתחממים ונוצר קיטור הזורם בלחץ וטמפרטורה גבוהים. דודי קיטור משמשים בכל מקום בו יש צורך בקיטור ולכן הם נמצאים בשימוש נרחב בתעשייה. הגודל והקיבולת שלהם משתנים בהתאם לצרכיי היישום. ישנם דודי קיטור בהם המים נמצאים בתוך צינורות במעטפת הסובבת את מקור החום וישנם דודי קיטור בהם הפעולה הפוכה – מקור החום נמצא בתוך הצנרת והיא מוקפת מים.

מקור החום בדוד קיטור יכול להגיע ממקורות אנרגיה שונים כמו למשל חשמל, סולר, גז ועוד. בכל מקום בו מתקינים דוד קיטור יש לבצע שיקול של עלויות האנרגיה, יש לבדוק מהם מקורות האנרגיה הזמינים ואת עלותם ולפיכך להחליט איזה דוד קיטור מתאים ליישום שלנו.

אחד היתרונות של דוד קיטור נובע מתוך התכונה הטבעית של המים. כאשר מים מתחממים ובאמצעות החימום הופכים לקיטור, הנפח שלהם מתפשט פי אלף והם נעים בצנרת במהירות של כ 100 קמ"ש בשעה. זוהי תנועה טבעית ואין צורך להשקיע אנרגיה נוספת במשאבות אשר יזרימו את הקיטור. זה מה שהופך את הקיטור לדרך טובה לפיזור חום בנקודות השונות בהן דרוש חום.

שימוש בדוד קיטור מאפשר חימום המים במקום אחד והפצת החום משם באמצעות הקיטור אל כל שלבי הייצור. כך אנו מבטיחים יעילות וחיסכון באנרגיה. אנו צריכים לחמם את רק בנקודה אחת ולא כל שלב ייצור בנפרד.

דוד קיטור נחשב למערכת פשוטה לתחזוקה ותפעול, מה שהופך את כל הפרוצדורה לפשוטה יותר מבחינת העסק. אנרגיה היא משאב יקר, כל מפעל רוצה לצמצם את צריכת האנרגיה, מבחינה זו דודי קיטור נחשבים לפתרון חסכוני בתחום מערכות החום. הפשטות התפעולית והיעילות האנרגטית הופכים את השימוש בדוד הקיטור למשתלם ביותר מבחינה כלכלית.

אלו לא כל היתרונות של דוד קיטור, ניתן להזכיר יתרון נוסף, שהוא נגזרת של היעילות האנרגטית, הוא מהירות החימום של דוד קיטור. דודי קיטור מתחממים מהר ומוכנים לפעולה תוך זמן קצר. דודי קיטור נחשבים גם חסכוניים בשטח שהם תופסים. נכון שישנם דוד קיטור ענקיים אך הכוונה שיחסית ליכולות החימום שלהם הם אינם תופסים הרבה מקום.

 

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לחסוך ברכישת רהיטים לבית?
מידי פעם אנחנו רוצים לחדש את פני הבית, אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות רכישת רהיטים לבית. כאן תוכלו...
קרא עוד »
אוק 09, 2021
בריכות השחייה הביתיות הכי משתלמות
בריכת שחייה ביתית אולי נחשבת כעניין לעשירים בלבד אבל המציאות שונה לחלוטין. כל אחד יכול לרכוש אפילו...
קרא עוד »
יול 09, 2018
מהם אמצעי המיגון ואבטחה הטובים ביותר לבית?
הבית שלנו הוא המקום שאמור להיות המקום הכי בטוח בעולם, או כך אנו רוצים להאמין. אך לצערנו, יש גם סיכונים...
קרא עוד »
מרץ 16, 2022