בית חכם: מדריך מקוצר למתחילים

בית חכם
בית חכם

אם מישהו היה מספר לכם לפני שלושים-ארבעים שנה שיום יבוא ותוכלו לשלוט בכל המתגים ומוצרי החשמל בבית באמצעות מכשיר הסלולר שלכם, הייתם בטוחים שהוא ראה יותר מדי סרטי מדע בדיוני. היום, זו המציאות שלנו. לזה קוראים בית חכם.

מה זה בית חכם?

הרעיון של בית חכם הוא מאוד פשוט. בעזרת אפליקציה במכשיר הסלולר והחיבור שלהם לרשת האינטרנט הביתית, ניתן לשלוט על המוצרים והמתגים השונים, בכל זמן, מכל מקום. כדי ללמוד לעומק כיצד זה קורה וכן ללמוד על המוצרים החדשים ביותר בתחום של בתים חכמים, אתם מוזמנים להאזין לפודקאסט דירה להשכיל, שם תוכלו להעשיר עוד את הידע שלכם בנושא.

בית חכם הוא המצאה יחסית חדשה. בשנות התשעים, עם הופעת האינטרנט הציבורי, החלו להיווצר מערכות כאלו אך הן היו פרימיטיביות ומסורבלות. עם השנים, המערכות הפכו להיות הרבה יותר מתקדמות וחכמות. היום בבתים בהם מותקנת מערכת כזו, אפשר לשלוט בשלל מוצרים ומתקנים, למשל מתגים של תאורה, מזגנים, דוד שמש, תריסים חשמליים ועוד. זה אפשרי בזכות העובדה שהמערכת מחוברת לרשת האינטרנט וכך אפשר להעביר לה "מסרים". ההמלצה היא להתקין את המערכת עם הבנייה או השיפוץ של המבנה, אך זה לא מחייב, שכן אפשר להתקין אותה גם בשלבים מתקדמים יותר אם רוצים בכך.

מדוע משתלם להתקין מערכת בית חכם?

חסכון

המטרה העיקרית של המערכת היא לחסוך. אנחנו יכולים לחסוך באמצעותה בצריכת החשמל, מאחר וכל מכשיר או מתג אפשר להפעיל בזמן קצוב, מתי שצריך. כך אנחנו צורכים הרבה פחות חשמל, וחוסכים בעלויות.

יעילות

מאחר ואנחנו יכולים להדליק את המכשירים והמתגים מרחוק, אפשר להפעיל את הבית בצורה הרבה יותר יעילה. למשל, אנחנו יכולים להדליק את הדוד כשאנחנו בדרך הביתה, וכך כשאנחנו מגיעים הוא כבר פועל ויש לנו מים חמים.

אבטחה

חלק מסוים במערכת נועד לאפשר לנו לאבטח את הבית שלנו בצורה טובה יותר. למשל, בעזרת סגירה של תריסים חשמליים והנעילה שלהם גם מרחוק. כמו כן אפשר לשלב את המערכת גם במצלמות אבטחה ובמערכת האזעקה הביתית.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שדרוג גינה – איך זה עובד?
כאשר בוחנים היתכנות לשדרג את הגינה שלכם, צריך לדעת להתייחס למספר היבטים שונים שיכולים להביא לשינוי...
קרא עוד »
מרץ 06, 2017
דברים שכדאי לדעת על השקעות בתחום הנדל"ן
הגעתם לגיל שבו יש לכם כסף להשקיע ואתם תוהים לאיפה לפנות ואיפה בדיוק אתם רוצים להשקיע את כל מה שחסכתם?...
קרא עוד »
יול 15, 2016
מה עושים במצב של עובש באמבטיה?
בסוגים שונים של עובש עושים שימוש בתחום המזון וגם הרפואה אך לרוב כאשר אנו נתקלים בעובש זה נובע מסיבות...
קרא עוד »
מרץ 16, 2019