כל כמה זמן צריך לבצע איטום קירות מבנים?

איטום קירות מבנים?
איטום קירות מבנים?

קירות המבנה חשופים לפגעי החוץ, כך למשל לקרינת שמש ישירה, ללחות שבאוויר, למליחות וכדומה. גם שינויי טמפרטורה בלתי פוסקים, בין היום לבין הלילה וכן חילופי עונות גורמים לפגיעה בשכבה החיצונית של הקיר. עם הזמן נזקים פוגעים באיטום ומים עלולים לחלחל פנימה. ברגע שמזהים סימנים ראשוניים לכך שקיים נזק לאיטום, צריך לבצע בהקדם איטום קירות מבנים. אך גם במידה ולא מזהים סימני רטיבות, ניתן מדי מספר שנים לבצע את האיטום לשמירה על הקירות ומניעת חלחול של מים פנימה.

מתי ומדוע חשוב לאטום

אם בבית או בבניין שלכם לא בוצעו עבודות של איטום הקיר במשך 8 או אפילו 15 שנים, כדאי להזמין חברה מקצועית. החברה תבדוק ותאבחן את הקירות, החיפויים, האם יש סדקים, נפיחות של חדירת מים וכדומה. במידת הצורך יתבצעו עבודות איטום מסיבות רבות. איטום קירות מבנים מאט מאוד את קצב הופעת הסדקים בקירות, החל בזעירים וכלה בסדקים רציניים. האיטום שומר על הקירות מהתפוררות, שינויי צבע, קורוזיה ונזק לתשתית ולמתכת שתחת בטון או החיפויים. האיטום מונע חדירת מים ומסייע לבידוד טוב יותר וכך חוסך כסף רב בהוצאות חימום וקירור.

איך מבצעים את האיטום

איטום קירות מבנים לאחר זיהוי מצב הקירות, תשתית וחיפויים, יכול להתבצע בשיטות שונות. בין היתר ניתן לבצע איטום בחומרים ביטומנים ובחומרים שמחלחלים לתוך בטון או שליכט וטיח, ואוטמים אותם. לצורך ביצוע העבודות, שיכולות לכלול פעולת שליכט מיוחד יש צורך להשתמש באמצעים לעבודות גובה. לדוגמא, רמפות להרמה, פיגומים או צוות שעובד בסנפלינג. תמיד חשוב לוודא כי קבלן האיטום הינו בעל ניסיון רב, מיומנות, אישור לביצוע עבודות גובה והקפדה על שימוש בחומרים איכותיים בלבד.

קראו גם: שיקום ואיטום מבנים

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איזה עיצוב פנים מתאים לכם?
מעצבים מחדש את מרחב המגורים או את מרחב העבודה? איזה סגנון עיצוב מתאים לכם? הנה רשימה של סגנונות נפוצים...
קרא עוד »
אוק 21, 2020
כל מה שרציתם לדעת על רכישת דירה חדשה
ההחלטה לקנות דירה היא בדרך כלל אחת מההחלטות הכי מורכבות שאדם יכול לקבל בחייו, שכן עבור רובנו מדובר על...
קרא עוד »
יונ 10, 2016
השקעות נדל״ן בארה״ב – למי זה מתאים?
בשביל להשקיע בבורסה אדם צריך המון ניסיון יותר מהניסיון - צריך ידע נרכש. לרוב, אחד שמגיע מאוניברסיטה...
קרא עוד »
ינו 30, 2016