יועץ בטיחות

מפעלים, מוסדות ועסקים רבים חייבים לתת את הדעת על נושאי בטיחות שונים. אלו הם נושאים מורכבים כמו: בטיחות בעבודה, יצירת סביבת עבודה בטוחה, הקמת מערכות בטיחות אש, פינוי עשן בעת שריפות, הקמת מערכות לטיהור אוויר במעבדות ובאתרים דומים ועוד. יועץ בטיחות הוא זה שאחראי על נושאים אלו ואחרים נוספים. הוא יכול להיות עובד העסק עצמו, יועץ חיצוני שמייעץ באופן פרטי ללקוח או שכיר מומחה שמועסק בחברה לבטיחות מקצועית.

יועץ בטיחות הינו בעל ידע רב בחוקי הבטיחות המגוונים. לכל תחום יש חוקי בטיחות משלו והם משתנים מאתר לאתר. יש חמורים שמיועדים לאתרי עבודה בדרגת סיכון גבוה, יש אחרים שנועדו לבטיחות אש בקניונים ובמבנים המאכלסים אנשים רבים בו זמנית, יש כאלו שמותאמים לאירועי שטח במרחבים פתוחים או במתחמים סגורים וכדומה. בכל אחד מהמקרים הללו, ובאחרים נוספים, יש לתת את הדעת על שפע אפשרויות, על נקודות בעייתיות ועוד, ויש לתת פתרונות לכל אחד מהם. lifesaver-933560__340

יועץ בטיחות פועל במספר מישורים. ראשית הוא עורך תכניות ומערכי בטיחות. ועושה זאת לאחר שלמד להכיר את הנושא אל מול הלקוח. לאחר מכן, הוא מייעץ על השיטות המתאימות ביותר להקמת המערכים ובנייתם, משגיח מקרוב על תהליך ההקמה. שלב נוסף הוא הגשת מסמכים לרשויות השונות, ביניהן רשות הכיבוי וההצלה, המשטרה, הרשות המקומית וכדומה. הוא גם אחראי על קבלת הרישיונות הללו והבאתם ללקוח. במידת הצורך, הוא גם יספק הדרכה לעובדים והמנהלים, ינהל פיקוח צמוד על בסיס מזדמן או בסיס קבוע נדרש.

כל מעסיק או גוף נזקק בתחום חייב לקיים את הוראות הבטיחות הנדרשים למען בטחון מתקניו ועובדיו ולמען המבקרים והאורחים ושאר באי המקום. יש לו חוב מוסרי כלפי כל אחד מהאנשים האלו. הוא נדרש להציג את אמצעי הבטיחות כתנאי לקבלת רישיון עסק. חברות ביטוח רבות ירצו לראות את המפרט הביטוחי כתנאי לבטח את העסק. מכל הסיבות הלו ואחרות נוספות יש צורך בגיוס שירותי יועץ בטיחות בעל ידע וניסיון. נקיטת אמצעי בטיחות נדרשים תתרום לשקט הנפשי של כל בעל מבנה ועסק ותקטין את הסיכון לנזקי רכוש וגוף.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פארק בבלי – כל מה שחשוב להכיר
דעו לכם שאם אתם הולכים  להשקיע את הכסף שלכם בפרויקט נדל"ן, אז אחד הדברים החשובים והמרכזיים שעליכם...
קרא עוד »
יונ 13, 2021
יצירת עתידך: מדוע נגרות היא מיומנות לכל החיים
תארו לעצמכם להפוך פיסת עץ פשוטה ליצירת מופת שעומדת במבחן הזמן. זוהי מהות הנגרות, מיומנות המשלבת...
קרא עוד »
אפר 02, 2024
איך בוחרים ארון לחדר השינה?
ארון לחדר שינה אמור להיות בעל קיבולת גדולה ומחולק בצורה חכמה על מנת שניתן יהיה לאחסן בו את כל מה...
קרא עוד »
ינו 07, 2021