איך להיות קבלן רשום – המדריך המלא

עורך דין רישום קבלנים
עורך דין רישום קבלנים

מי שרוצה לדעת איך להיות קבלן רשום בדרך כלל מבין (או צריך להבין) את המשמעות של הרישום. לעומת קבלנים לא רשומים, בזכות הרישום ישנה אפשרות להשתתף במכרזים גדולים, לקבל כחוק פרויקטים בהיקף כספי משמעותי. בנוסף, הרישום מאפשר להעסיק עובדים בתחום התשתיות, בינוי וכדומה.

בחירת סיווג וייעוץ של עורך דין

לפני שאתם נרשמים, אתם צריכים להחליט איזה סיווג אתם רוצים לקבל ואיזה סיווג מתאים לענף או ליכולת המקצועית שלכם. תוכלו להתייעץ עם עורך דין רישום קבלנים, גם בהיבט של הפיכה למעסיקים. קבלנים רשומים יכולים לקבל אישור המתיר להעסיק כחוק פועלים מהשטחים, עובדים זרים וכדומה.

הגשת בקשה בליווי עורך דין

אם חשבתם שבחינה כזאת או אחרת יכולה לקצר את ההליך, זה לא מדויק. לא מספיק לעבור בחינה מקצועית כזאת או אחרת, כדי לקבל אישור של קבלן רשום. אז איך להיות קבלן רשום: בשלב זה צריך להגיש בקשה בצורה מפורטת ומנומקת. לרוב את הצעד הזה מבצעים בשיתוף עורך דין שמתמחה בהגשת הבקשות בהתאם לסטטוסים שונים אפשריים של קבלנים (סיווגים).

הגשת מסמכים והשלמות

כדי לקבל רישיון קבלן רשום, תצטרכו להגיש מסמכים שונים. סביר להניח שתתבקשו להעביר עוד מסמכים והשלמות, אם אינכם יודעים בדיוק מה הוועדה מחפשת. בין המסמכים השונים אפשר לציין מסמכי התאגדות חברה, אסמכתאות על פרויקטים והיקפים כספיים, תעודות על ידע מקצוע וטכני ועוד.

וועדה לאישור קבלנים רשומים

הוועדה שמטפלת בנושא יכולה לזמן את הקבלנים שרוצים לקבל מעמד רשום וסטטוס מקצועי. מכיוון שמדובר בהליך בירוקרטי לא פחות מאשר מקצועי, זכותו של הקבלן להגיע עם עורך דין מטעמו. כלומר, מותר ואפילו כדאי שעורך דין ייצג את הקבלן מתחילת הדרך ועד סופה.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מי בכלל צריך בית חכם?
כל אחד יכול לעשות שימוש בבית חכם. בסופו של דבר מדובר ברעיון טכנולוגי אשר מתחיל להפוך ליותר ויותר ממשי...
קרא עוד »
ספט 15, 2016
ארון הזזה: אמצעי אחסון יעיל ושימושי
איך בדיוק אפשר להסתדר ללא ארונות? האמת, קשה עד בלתי אפשרי. בשנים האחרונות, כמעט שאין בנמצא בית בארצנו...
קרא עוד »
דצמ 06, 2014
עיצוב קירות הבית עם תמונות נוי מודפסות על זכוכית
כל אחד היה רוצה להפוך את הבית שלו למקום שכיף להיכנס אליו וכיף לשהות בו. מדובר על המקום שאליו אנו...
קרא עוד »
פבר 25, 2020