יועץ בטיחות לבריכה – מה תפקידו?

בריכת שחיה זה המקום להנות יחד עם המשפחה והחברים, בין אם זה בבריכה הביתית הפרטית, בבריכת השחייה המקומית או בפארק מים. אך יחד עם זאת חשוב לזכור שמקומות עם מים יכולים להיות מסוכנים לכל הגילאים, ובפרט לקטנים. סכנות של טביעה, החלקה וחבלות מסוגים שונים יכולות להיות קטלניות למדי, ולצערנו שמענו בחדשות לא פעם ולא פעמיים על מקרים מצערים של טביעת ילדים בבריכות תחת אפם של הוריהם. לכן, חשוב ביותר למנות יועץ בטיחות לבריכה שיפקח על בניית הבריכה בחצר הפרטית שלכם או בפארק המים האזורי.

מה עושה יועץ בטיחות בריכה?

יועץ בטיחות בריכה מפקח, מסייר, מייעץ ומסייע בתכנון של בריכות שחייה קטנות כגדולות, וכן כל האלמנטים והמבנים הסמוכים לשם. הוא למעשה אחראי כי המקום ייבנה, יתוחזק וישמר בצורה כזו שלא תשוקף שום סכנה לשום אדם, לא מן מתקני המים השונים ולא מהאזור מסביב. בראש ובראשונה הוא מוודא כי הבריכות בנויות על פי התקנות הרשומות בחוק, כלומר מבחינת מידות הבריכה, אורך ורוחב, עומק, שילוט מתאים, גידור ותיחום, מסלולי הליכה להולכים מחוץ למים ושמירת בטיחותם הכללית.

אילו נושאים יועץ בטיחות בריכה בודק תחת אחריותו?

יועץ בטיחות הוא זה שמאשר כי מקום מסוים עבר בדיקה קפדנית ומקיפה בנוגע לנהלי בטיחות, ולמעשה נותן את החותמת להפעלת המקום בצורה שוטפת. בין היתר, במידה והוא מוצא ליקוי בטיחותי כזה או אחר השטח שתחת הנהלת הבריכה הוא חייב לדווח על כך לאחראיים ולא לתת אישור עד שהעניין יטופל. בנוסף, באחריותו של יועץ הבטיחות לתת הנחיות ולהעביר הוראות לצוותים השונים שעובדים באתר – מהמנהלים, הצוות הבכיר, הצוות הזוטר, אחראי משמרת ומפעילי המתקנים השונים.

יועץ בטיחות לבריכה הוא מציל חיים – חובה להזמינו לפני שפותחים את אתר המים שלכם.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מדבקות קיר לטפטים
כולנו אוהבים לחדש ולשדרג את הבית. פעם אנחנו קונים רהיט חדש, פעם תמונה חדשה, ולפעמים אפילו צובעים קירות...
קרא עוד »
נוב 10, 2021
חיי המדף הנסתרים: חשיפת תובנות מפתיעות לגבי מדפי מחסנים לוגיסטיים
מדפים במחסנים לוגיסטיים הם לא רק אחסון סחורות; זוהי מערכת מורכבת שיכולה להשפיע באופן דרמטי על...
קרא עוד »
נוב 29, 2023
סידור בתים וניקיון – פעם בשבוע לפחות
שמירה על סידור בתים ניקיון שבועי היא חובה לכל בית אב. בבית בו יש מספר נפשות יש להקפיד על ניקיון במטבח...
קרא עוד »
מאי 17, 2017