תכנון מס שבח

מס שבח הינו מס שמשלם בעל נכס שמכר את הנכס ברווח. כאשר מחיר המכירה של נכס גבוה יותר ממחיר הקנייה ההיסטורי שלו, המיסוי עשוי להגיע עד לסך של 25 אחוזים מעליית הערך של הנכס. אולם באמצעות צעדים חוקיים ולגיטימיים, שנקראים תכנון מס שבח, ניתן להפחית בצורה ניכרת את גובה המס. התוצאה – מי שמקפיד על תכנון כחוק יכול לחסוך אלפי שקלים ולפעמים גם הרבה יותר. 

מתי כדאי לבצע את התכנון 

מומחים מסבירים כי באופן כללי, כל תכנון מס מיטבי ייעשה מראש. כלומר, לאחר שכבר נחתם חוזה ונסגרה עסקה, קשה ולעיתים בלתי אפשרי לבצע את התכנון. כלומר לעיתים יתברר בסופו של דבר כי הצעד הרצוי היה לדחות את מועד המכירה ולעיתים רצוי להקדים אותה. במיטבו, תכנון מס שבח באופן אפקטיבי נעשה בליווי של מומחים, לפני שיוצאת לפועל עסקה של מכירת נדל"ן (מכירת נכס אחד או יותר מאחד). כדאי להיערך לכך מראש, כי לא תמיד אפשר יהיה להחזיר את הגלגל לאחור. 

מי מסייע בביצוע היערכות ותכנון 

מיסוי מקרקעין בישראל הוא ככל הנראה המס המורכב ביותר. ישנם סעיפים שונים של הנחות, הטבות, פטורים. בנוסף, יש להביא בחשבון שיערוכי מחירי נכסים לאורך השנים והשפעות של מדדים ואלמנטים נוספים. אין זה מצב שבו קיים מחשבון פשטני אונליין, שיכול לבצע עבורכם תכנון מס שבח יעיל ואפקטיבי באמת. מי שמסייע בביצוע היערכות ותכנון מס מיטבי יהיה איש מקצוע בתחום הנדל"ן עם הבנה מקיפה בנושאי מיסוי מקרקעין. 

התועלות של התכנון

  1. שקיפות – מוכר נכס יודע מראש כמה כסף יקבל על המכירה, לאחר הפחת חובת המס האמיתית. 
  2. הפחתה – הפחתת גובה המס על פי חוק. 
  3. צעדים משלימים – היערכות בנושאי הורשה, העברת מתנות נדל"ן וכדומה. 

פרטים נוספים באתר: https://nadlan-tax.co.il/

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ריהוט גן יוקרתי – לעיצוב גינה מהאגדות
ריהוט גן יוקרתי הוא טרנד פופולארי מאוד שתפס תאוצה בשוק. ישנם חומרים וסגנונות רבים ושונים הזמינים...
קרא עוד »
מרץ 04, 2023
מדריך לידע חיוני ברהיטי עץ
רהיטים על בסיס עץ היו מרכיב עיקרי בבתים במשך מאות שנים, ומספקים פונקציונליות ומשיכה אסתטית כאחד. הבנת...
קרא עוד »
ינו 23, 2024
נזילה בקיר
רובנו, גם טיפוסי הקיץ המובהקים, מודים ומהללים את גשמי הברכה שמעלים בהדרגה את מפלס הכינרת ומפחיתים את...
קרא עוד »
מרץ 13, 2018