מעצבים את הגינה? 5 טיפים לעיצוב מושלם!

טיפים לעיצוב גינה
טיפים לעיצוב גינה

עיצוב גינה אמנם יצריך ממכם קצת השקעה ואנרגיה, אולי אפילו עבודת אדמה, אבל בסוף התהליך זה יהיה שווה את זה. אנחנו מזמינים אתכם להזמין את עצמכם להתפנק בגינת חלומותיכם, מה שתוכלו להקים לאחר קריאת הטיפים הבאים. הנה כל מה שרציתם לדעת על הקמת גינות, עיצוב גינה וכל מה שבין לבין.

אחד מהדברים הכי חשובים שאנשים לשכוח, זה שמערכת ההשקיה בגינה היא חלק בלתי נפרד מהעיצוב שלה. ככה גם רלוונטי לגבי פסלונים חצר פרטית, כדים מחרס ועוד דקורציה מסוגים שונים. אם אתם מתכננים לעצב את הגינה שלכם באופן יוצא דופן, קודם כל יהיה חשוב להתחיל עם התכנון הנכון של הגינה. וכחלק מהתכנון, אתם תצטרכו לבחור את שיטת ההשקיה בגינה.

מערכות השקיה כחלק בלתי נפרד מעיצוב הגינה

אם יש לכם דשא סינטטי בגינה, כמובן שלא תצטרכו להתעסק עם מערכות השקיה. אבל במקרים בהם הגינה מלאה בצמחייה חיה, תצטרכו לבחור מערכות השקיה מתאימות. ותאמינו או לא, אבל מערכות ההשקיה הן חלק בלתי נפרד מהעיצוב של הגינה.

בעוד שטפטפות נראות די מעוצבות ואסתטיות, השקיה עם צינור לא תתרום בכלל לעיצוב של הגינה. בסופו של דבר, מערכת השקיה כמו טפטפות היא מערכת השקיה ש"זורמת" עם העיצוב של הגינה. או במילים אחרות, הטפטפות נבלעות בתוך הגינה והופכות להיות חלק ממנה בכל מובן.

גיזום עצים ושיחים בחצר פרטית

אם מדברים על חצר פרטית עם עצים ושיחים, כמובן שיהיה חשוב לדבר על גיזום. הגיזום הנכון הוא אבן היסוד של כל גינה פרטית. גם אם יש לכם בגינה דשא סינטטי מסוג מסוים, ייתכן שיש לכם שיחים חיים. השיחים האלו נראים הרבה יותר טוב כאשר איש מקצוע גוזם אותם.

כדאי לדעת, כל שיח אמור להיגזם בעיתוי אחר במהלך השנה. בעוד ששיחים מסוימים צריכים גיזום בקיץ, שיחים אחרים יצטרכו גיזום בחורף. אם תקבלו סיוע של גוזם שיחים מקצועי, הוא יוכל לעצב לכם את השיחים בצורות שונות, שזה אחלה עבור העיצוב של הגינה.

בחירת צמחייה לפי סוגי אקלים

אם הגינה שלכם היא דרומית ומקבלת הרבה שמש, אתם תצטרכו לבחור את הצמחייה הנכונה לצד הזה של הגינה. אם הגינה היא גדולה ויש בה מספר אזורי אקלים, העבודה תהיה קצת יותר מורכבת. בכדי לחסוך לעצמכם כאב ראש של שתילת דשא למשל, תוכלו לשתול דשא סינטטי איכותי.

לגבי צמחייה נוספת, יש לכם את האפשרות לבחור בצמחייה מלאכותית או בצמחייה חיה. אם בחרתם צמחיה חיה, אל תשכחו לברר לגבי כל צמח וצמח שאתם שותלים. תבררו מה הם תנאי האקלים העדיפים עבורו, כמה השקיה הצמח צריך, מינון חשיפה לשמש ועוד. עם קצת עבודה והרבה כוונה טובה, גם לכם תהיה גינה נעימה שכיף לשבת בה.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תובנות פנימיות: חשיפת היבטים פחות מוכרים של מוצרי השקיה מקצועיים
מוצרי השקיה מקצועיים הם כלים חיוניים לשמירה על נופים, שדות חקלאיים ושטחים ירוקים, אך ישנם כמה היבטים...
קרא עוד »
מרץ 07, 2024
מעצב פנים מומלץ במרכז
בכל פעם כשאנחנו מחפשים בעל מקצוע בתחום מסוים עולה שאלה, כיצד אנחנו יכולים למצוא מישהו שאכן יספק לנו...
קרא עוד »
מרץ 23, 2018
תובנות מומחים: גילוי יתרונות נסתרים של בחירת מצעים נכונה
בתחום הנוחות הביתית ועיצוב הפנים, אי אפשר להפריז במשמעות של בחירת המצעים הנכונים. בתור סמכות מובילה...
קרא עוד »
מרץ 19, 2024