סגנונות עיצוב פנים לבית

סגנונות עיצוב פנים לבית

כשסוקרים איזה סגנונות עיצוב פנים לבית יכולים להיות רלוונטיים עבורכם, לרוב מדברים על כמה סגנונות עיצוב מרכזיים: עיצוב מודרני, עיצוב כפרי, ועיצוב אורבני-תעשייתי.

אנשים רבים אומרים שהם רוצים עיצוב בסגנון קלאסי, אבל מה זה בדיוק אומר קלאסי? מה המאפיינים שייחודיים של עיצוב קלאסי? אולי דווקא עיצוב פנים בסגנון מודרני נקי ומינימליסטי יתאים ליצירת התמונה המושלמת שתתאים לכם?

סגנונות עיצוב פנים לבית
עיצוב פנים לבית – ורד גרניט

חשוב להבין שכל סגנון עיצוב פנים מביא איתו מאפיינים ייחודיים שחיבורם יחד יוצר את התחושה והאווירה של אותו סגנון עיצובי. לפני שאתם בוחרים סגנון עיצוב פנים לבית, עליכם קודם להכיר את מאפייני הסגנונות השונים ואת המשמעויות השונות שיש לכל סגנון ברמה הפונקציונלית המשפיעה על שגרת החיים השוטפת בבית המעוצב בסגנון זה.

מומחה מקצועי לעיצוב בתים

שאלנו מעצבת פנים מומלצת לגבי המאפיינים של כל אחד מסגנונות העיצוב השונים, הכירו את המומחה: מעצבת הפנים ורד גרניט ממבשרת ציון בירושלים.

ורד גרניט, מעצבת פנים מומלצת בירושלים והסביבה: vgdesign.co.il

עיצוב קלאסי

בגדול אפשר לומר שעיצוב פנים קלאסי משמעותו יצירת מרחב נעים השומר על אחדות והרמוניה בין האלמנטים המוצגים במרחב המעוצב. בעיצוב קלאסי נעשה לרוב שימוש בחומרי גלם טבעיים, אך ללא צורות חדות ובולטות התופסות נוכחות באופן השילוב שלהן עם יתר האלמנטים בחלל. 

קלאסי לא אומר משעמם, לכן חשוב לדייק את האחדות ההרמונית שלא תהיה בנאלית והאלמנטים השונים יצליחו לייצר עניין ועומק. התמונה הכללית אמנם צריכה להיות אחידה, בלי שיהיה משהו ספציפי שגונב את ההצגה, אך היא גם צריכה להיות עשירה ומגוונת כדי שתוכל לשמור עצמה רלוונטית גם בהסתכלות של שנים קדימה, כשהטרנדים מתחלפים בהתאם לרוח התקופה.

טרנדים משתנים כל הזמן, כל העניין של קלאסי זה שהוא נשאר תמיד ואינו תלוי בשינויים התקופתיים ובטרנדים חולפים.

עיצוב כפרי

אחד מסגנונות העיצוב הבולטים ביותר בבתים בישראל זה עיצוב כפרי. יש בו משהו שדומה במאפייניו לעיצוב הקלאסי, אבל עיצוב פנים כפרי דווקא כן יעשה שימוש בצורות בולטות ובאביזרים בעלי נוכחות מרכזית שגונבת את תשומת הלב בתוך המרחב. הרעיון הכללי של סגנון עיצוב כפרי לבית זה יצירת מראה כללי שנותן תחושה של טבע ומרחבים פתוחים. 

עיצוב פנים כפרי מתאפיין בהמון שימוש באור הנכנס לבית מבחוץ. הצבעים שישלטו בעיצוב הכפרי הם כאלו המזכירים את הצבעים שנוכל למצוא ברחבי הטבע הפתוח בחוץ – ירוק, חום, בז', שמנת, צהוב ואדום. טרנד נפוץ לסגנון הכפרי זה שימוש בצבע זהב, שמצד אחד תורם למראה הכפרי אך בד בבד מאפשר מראה יוקרתי ומושקע.

עיצוב תעשייתי

את הסגנון התעשייתי נמצא דווקא בדירות יוקרה. בעזרת האלמנטים שמאפיינים עיצוב פנים תעשייתי אפשר לייצר מראה נגיש המתכתב עם חיי העיר הצעירים והתוססים. אחד האלמנטים הבולטים ביותר בעיצוב בית בסגנון תעשייתי זה שימוש בבטון חשוף. זה יכול להיות רצפת בטון, קיר שנשאר חשוף או אלמנטים בתקרה או במערכות מרכזיות ובולטות כמו מערכת מיזוג האוויר. עם חומרי גלם כמו זכוכית ומתכת נוכל לתת קונטרה למראה הלא גמור של בטון חשוף, כשהשילוב בין החומרים כולם נותן תחושה של רצינות על אף האווירה הקלילה צעירה ודינמית.

עיצוב מודרני

המאפיין הבולט ביותר של עיצוב פנים מודרני זה שמירה על מינימליסטיות וקו נקי. בעיצוב מודרני לא נראה פריטים המוצגים על מדפים, הכל מוצנע וחבוי פנימה וכלפי חוץ רואים מעטפת חלקה ונקיה בקו אחיד ומינימלי. לא נעשה שימוש בידיות בולטות כלפי חוץ, האלמנטים השונים יהיו עכשוויים ללא תחושת נוסטלגיה וחמימות אינטימית. בסגנון המודרני דווקא המראה הקר הוא זה ששולט, אבל קר לא חייב להיות מרוחק ולא נגיש – עם הבחירות הנכונות אפשר לייצר עיצוב מודרני שמרגיש עשיר ומזמין על אף המינימליסטיות והקרירות.

עיצוב פנים והום סטיילינג

הגדולה של מעצבת פנים זו היכולת לשלב בין הסגנונות השונים, בלי שתורגש הפרה כלשהי של אחידות הזרימה בתוך החלל המעוצב. ורד גרניט מספרת: כמי שמעניקה שירותי עיצוב פנים בירושלים והסביבה, אני חייבת להצליח בשילוב אלמנטים מסגנונות שונים. 

מטבעה וסגנונה הייחודי של העיר ירושלים, כל פרויקט של עיצוב פנים בירושלים הופך מורכב ומחייב רגישות, דיוק והקפדה לפרטי פרטים. את האופי הירושלמי אי אפשר להוציא מהבית, הנוכחות שלו היא עובדה מוגמרת. כדי להצליח ליצור עיצוב פנים לבית בסגנון כלשהו, חייבים להשתמש באופי הקיים ולעטוף אותו בשילובים שמאזנים ומכוונים אל האווירה שנרצה לייצר.

הגדולה והיופי בעבודה מקצועית של מעצבת פנים מומלצת ומנוסה, זו היכולת לשלב בין כמה סגנונות מבלי לפגוע בחיבור של כל האלמנטים אל מקום אחד משותף, בו נוצרת תמונה כללית עם נוכחות מרשימה של חלל מעוצב באווירה וסגנון שמרגישים ומצליחים לעורר רגש.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פוליש לרצפה לאחר צביעת דירה
המראה של הרצפה משפיע מאוד על האופן שבו נראה החלל כולו- בית, דירה, משרד או כל חלל אחר המשמש לצורך מגורים...
קרא עוד »
דצמ 31, 2015
וילונות משרד: שילוב של עיצוב ופונקציונליות
הקדמה וילונות משרד הם חלק חשוב מעיצוב הפנים בכל סביבת עבודה. הם לא רק משמשים כלי לשליטה באור...
קרא עוד »
מאי 29, 2024
למה לקנות בית רק עם ייעוץ משכנתא מקצועית?
במילה אחת: כסף. בשתי מילים – הרבה כסף. ייעוץ משכנתא הוא ככל הנראה המוצר הנותן ללקוחותיו את יחס...
קרא עוד »
אוק 30, 2018