בדק בית – חובה בכל קניית דירה

בדק בית

כל בית בעולם המערבי מצויד במערכות שונות שנועדו לשרת את הדיירים שגרים בו. מדובר על מערכות אינסטלציה, חשמל וגז שכל אחת מהן אמורה לעמוד בתקן מחייב ולהיות תקינה וראויה לשימוש. כאשר אנו מתכננים לקנות בית חדש ישנם דברים רבים שעלינו לבדוק. הבדיקות כוללות שימוש בכלים מקצועיים וידע רב ומומלץ לפנות לחברה אשר עוסקת בתחום בדק בית. בסופו של דבר לא היינו רוצים לגלות תקלות חמורות בבית החדש שלנו ולכן עדיף לבצע את כל הבדיקות לפני המעבר.

בדק בית

הבדיקה החשובה תאתר עבורכם מפגעים שונים שלא תוכלו לגלות בכוחות עצמכם, ועל כן יש לפנות רק לאנשי מקצוע שמבינים בתחום. את הבדיקה כדאי לבצע כמה שיותר מוקדם כך שאם יתגלו בעיות משמעותיות תוכלו לרדת מהעסקה ולהמשיך לחפש עסקה טובה יותר.

חושפים טפח ומסתירים טפחיים

המוכר של הנכס שם לו למטרה למכור את הנכס בכל מחיר, לפעמים זה יהיה גם על חשבון מידע חשוב שלא יימסר לכם בזמן. ישנן תקלות רבות שעלולות להפתיע אתכם ולא כדאי ליפול בפח. כאשר אתם מגיעים לבית בפעם הראשונה כדאי לשאול את כל השאלות הנכונות ולא להניח הנחות או להתפשר.

אם מי שמציג לכם את הדירה הוא מתווך מקצועי אז זכרו שחלק מההכשרה שלו היא להסוות את החסרונות ולמכור לכם את הדירה כמו שהיא. המצב קל יותר כאשר מדובר בגורם פרטי, שכן הוא פחות מוכשר במלאכת ההסתרה. בכל מקרה לאחר סקירה ראשונית שלכם בהנחה שהנכס נראה לכם יש להזמין בדק בית באופן מסודר ולאפשר לבעלי המקצוע לבדוק את כל מה שנחוץ.

מה יוצא לנו מזה?

כל פעולה של בדק בית מייצרת דו"ח מפורט שמצביע על כלל הליקויים שנתגלו בדירה. היות שמדובר על אנשי מקצוע בתחומם אז אין כל סיכוי שהם יפספסו משהו לא תקין. במסגרת הבדיקה יגיעו לבית מומחים מכל התחומים ויבצעו כל אחד בתחומו את כל מה שנדרש על מנת לרדת לחקר האמת.

אחת הבדיקות החשובות שניתן לבצע היא בדיקת הימצאותו של גז ראדון. מדובר על גז שעשוי לנבוע מהקרקע או מהבניין עצמו. הגז מהווה סכנה בחשיפה ארוכה אליו אך ישנן דרכים להתמודד אתו. הבדיקה מספרת לנו מאיפה הדליפה וגם בודקת את איכות החדר שבו היא התגלתה. במקרה של גז ראדון ברמה גבוהה ניתן להתקין מערכת אוורור שתקטין מאוד את החשיפה לגז. אך ראשית יש להיות מודעים להימצאותו.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עגול, מרובע או מלבן. איזה שטיח יתאים יותר לסלון?
אם יש לכם חשק עז לשדרג והלביש את הבית, שטיח יעשה את העבודה וידאג לכם לאווירה נעימה וחמימה. שטיח עגול,...
קרא עוד »
אפר 01, 2022
בחינת היתרונות המכריעים בבחירת מטבחים קטנים לדירות שכורות
בכל הנוגע לבחירת המטבח הקטן והמושלם עבור הדירה השכורה שלך, ההחלטה חורגת מעבר לאסתטיקה בלבד. מדובר...
קרא עוד »
דצמ 13, 2023
היכונו לחופש הגדול עם טרמפולינה לחצר
אין דבר מהנה יותר מאשר הידיעה שהינה מגיע לו החופש הגדול וזה נכון בין אם אתם בצד של הילדים ובין אם אתם...
קרא עוד »
יונ 13, 2017