בדק בית – חובה בכל קניית דירה

בדק בית

כל בית בעולם המערבי מצויד במערכות שונות שנועדו לשרת את הדיירים שגרים בו. מדובר על מערכות אינסטלציה, חשמל וגז שכל אחת מהן אמורה לעמוד בתקן מחייב ולהיות תקינה וראויה לשימוש. כאשר אנו מתכננים לקנות בית חדש ישנם דברים רבים שעלינו לבדוק. הבדיקות כוללות שימוש בכלים מקצועיים וידע רב ומומלץ לפנות לחברה אשר עוסקת בתחום בדק בית. בסופו של דבר לא היינו רוצים לגלות תקלות חמורות בבית החדש שלנו ולכן עדיף לבצע את כל הבדיקות לפני המעבר.

בדק בית

הבדיקה החשובה תאתר עבורכם מפגעים שונים שלא תוכלו לגלות בכוחות עצמכם, ועל כן יש לפנות רק לאנשי מקצוע שמבינים בתחום. את הבדיקה כדאי לבצע כמה שיותר מוקדם כך שאם יתגלו בעיות משמעותיות תוכלו לרדת מהעסקה ולהמשיך לחפש עסקה טובה יותר.

חושפים טפח ומסתירים טפחיים

המוכר של הנכס שם לו למטרה למכור את הנכס בכל מחיר, לפעמים זה יהיה גם על חשבון מידע חשוב שלא יימסר לכם בזמן. ישנן תקלות רבות שעלולות להפתיע אתכם ולא כדאי ליפול בפח. כאשר אתם מגיעים לבית בפעם הראשונה כדאי לשאול את כל השאלות הנכונות ולא להניח הנחות או להתפשר.

אם מי שמציג לכם את הדירה הוא מתווך מקצועי אז זכרו שחלק מההכשרה שלו היא להסוות את החסרונות ולמכור לכם את הדירה כמו שהיא. המצב קל יותר כאשר מדובר בגורם פרטי, שכן הוא פחות מוכשר במלאכת ההסתרה. בכל מקרה לאחר סקירה ראשונית שלכם בהנחה שהנכס נראה לכם יש להזמין בדק בית באופן מסודר ולאפשר לבעלי המקצוע לבדוק את כל מה שנחוץ.

מה יוצא לנו מזה?

כל פעולה של בדק בית מייצרת דו"ח מפורט שמצביע על כלל הליקויים שנתגלו בדירה. היות שמדובר על אנשי מקצוע בתחומם אז אין כל סיכוי שהם יפספסו משהו לא תקין. במסגרת הבדיקה יגיעו לבית מומחים מכל התחומים ויבצעו כל אחד בתחומו את כל מה שנדרש על מנת לרדת לחקר האמת.

אחת הבדיקות החשובות שניתן לבצע היא בדיקת הימצאותו של גז ראדון. מדובר על גז שעשוי לנבוע מהקרקע או מהבניין עצמו. הגז מהווה סכנה בחשיפה ארוכה אליו אך ישנן דרכים להתמודד אתו. הבדיקה מספרת לנו מאיפה הדליפה וגם בודקת את איכות החדר שבו היא התגלתה. במקרה של גז ראדון ברמה גבוהה ניתן להתקין מערכת אוורור שתקטין מאוד את החשיפה לגז. אך ראשית יש להיות מודעים להימצאותו.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ליווי משפטי לקבלני משנה – מה הוא כולל?
קבלני משנה משתלבים במגוון רחב של פרויקטים ביצועיים, בנדל"ן ובענפים נוספים. קבלני המשנה עובדים מול...
קרא עוד »
אוק 20, 2021
האם ניתן לתבוע נזקי הצפה?
הצפה עלולה להזיק בצורה חמורה ביותר. ובימים גשומים וסוערים בחורף אנשים לא מעטים מתמודדים עם סיטואציות...
קרא עוד »
ינו 31, 2020
לוכדי נחשים לשקט שלכם בקיץ
אחד הדברים שיכולים להפתיע אתכם בקיץ, וגם להבהיל לא פחות הוא פגישה עם נחש. אם אתם רוצים למנוע את זה חשוב...
קרא עוד »
יונ 24, 2021