גידול ירקות למתחילים

למה לגדל ירקות לבד, אתם שואלים? מה דעתך ליהנות מהירקות והפירות הטובים ביותר שאי פעם אכלת? אם מעולם לא ניסיתם גידול ירקות עצמאי או שלא טעמתם ירק טרי בגינה, תופתעו מהטעמים המתוקים והעסיסיים ומהמרקמים התוססים. אין כמו ירקות טריים, במיוחד אם אתה מגדל אותם בעצמך – דבר שאתה אכן יכול לעשות! זה אולי נראה מרתיע בהתחלה, אבל גינון הוא תחביב מאוד מתגמל. 

ולהלן כמה דברים שיש לקחת בחשבון

בחירת המיקום הנכון לגידול הירקות שלכם:

  1. מקום שטוף שמש: רוב הירקות זקוקים ל-6 עד 8 שעות של אור שמש ישיר ביום. יש כמה ירקות (בעיקר העלים) שיסבלו קצת צל.
  2. מתנקז היטב ואינו נשאר רטוב: אם יש לך אדמה מנוקזת גרועה שבה בריכות מים, שתלו ירקות במיטה מוגבהת או בשורה מוגבהת לשיפור הניקוז. אדמה רטובה פירושה שורשים רטובים, שיכולים להפוך לשורשים רקובים. אם יש לך אדמה סלעית, עבד והסר את הסלעים, מכיוון שהם יפריעו לצמיחת השורשים ויגרמו לצמחים חלשים יותר.
  3. יציב ולא סוער: הימנע ממקומות שמקבלים רוחות חזקות שעלולות להפיל את הצמחים הצעירים שלך או למנוע מאביקים לעשות את עבודתם. גם אתה לא רוצה לשתול במיקום שמקבל יותר מדי תנועה רגלית או שיטפונות בקלות. שתלו במיקום שיגרום לזהבה לחייך – במקום שהוא "בדיוק נכון".
  4. אדמה עשירה בחומרי מזון. האדמה שלך מאכילה את הצמחים שלך. אם יש לך אדמה דקה ודלה בחומרים מזינים, יהיו לך צמחים עניים ולא בריאים. ערבבו פנימה הרבה חומר אורגני כדי לעזור לצמחים שלכם לצמוח. ראה כיצד להכין את האדמה שלך לצמחי ירקות.

בחירת גודל חלקה: התחל בקטן!

זכור: עדיף להיות גאה בגינה קטנה מאשר להיות מתוסכל מגן גדול!

אחת השגיאות הנפוצות ביותר שמתחילים עושים היא לשתול יותר מדי מוקדם מדי – הרבה יותר ממה שמישהו אי פעם יכול לאכול או לרצות! אלא אם כן אתה רוצה שקישואים יתפסו מגורים בעליית הגג שלך, תכנן את הגינה שלך בזהירות (קבלו מדריך למתחילים באתר שפע הטבע). התחל בקטן, ותגדל רק את מה שאתה יודע שאתה ומשפחתך תאכלו.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בריכות נוי אקולוגיות – אופציה משתלמת לעיצוב הגינה
כשאנחנו מקימים גינה, בין אם זה בשטח של מבנה מגורים פרטי או מבנה עסקי, באופן טבעי אנחנו נרצה להשקיע את...
קרא עוד »
אוג 02, 2021
חומרי איטום ובנייה – כל מה שצריך במקום אחד
איטום מערכות גשרים, איטום צמנטי, איטום קריסטלי, אפוקסי, חומרי הזרקה, ביטומנים ועוד  - כולם הם חומרים...
קרא עוד »
אוק 05, 2018
אפשר לעצב עם טפטים ומדבקות
אפשר לעצב עם טפטים ומדבקות לעצב את החדר שבו אתם עובדים או נמצאים שעות ארוכות ביממה זה דבר חשוב, כי...
קרא עוד »
אוק 18, 2016