יועץ בטיחות אש – כי לא משחקים באש

יועץ בטיחות אש

יועץ בטיחות אש הינו תפקיד חשוב ומהותי, אשר שומר על בטיחותם של אנשים רבים במקום העבודה שלהם. התפקיד המרכזי של היועץ הוא לבחון בצורה מדוקדקת את מבנה הבניין, לאתר ליקויים במיגון הקיים במקום, להחליט לגבי סוג הציוד הנחוץ לצורך כיבוי אש וכדומה. היועץ פועל בהתאם לתוכניות הכלליות של המבנה ולוקח בחשבון את סוג החומרים שממנו הוא עשוי. חשוב כמובן לעבוד אך ורק עם יועץ בטיחות אש מקצועי ומנוסה, בעל וותק של שנים בתחום. חשוב לזכור כי לא לכל יועץ בטיחות יש את ההסמכה הדרושה על מנת לעסוק בבטיחות אש, ולכן חשוב לבדוק זאת מראש. התחום של בטיחות אש מסתמך על תקנים מחמירים במיוחד, ולכן חשוב שהיועץ יהיה מודע לכך ויפעל בהתאם לחוקים ולתקנות הרלוונטיות למקום העבודה.

יועץ בטיחות אש

יועץ בטיחות אש

כל מה שחשוב לדעת לגבי יועץ בטיחות אש

כאמור, חייבים לשכור לעבודה יועץ מקצועי ובעל הסמכה רלוונטית, על מנת להבטיח את ביצוע התפקיד בצורה היעילה והטובה ביותר. חשוב לזכור כי מסוכן לשחק באש, היות וכל טעות עלולה לעלות בנזק חמור ובלתי הפיך לרכוש, או במקרה הגרוע יותר אף לעלות בחיי אדם. לכן בטרם מחליטים לעבוד עם יועץ בטיחות מסוים, מומלץ לקבוע לפגישת ייעוץ על מנת לבחון את החברה ואת רמת המקצועיות שלה. כדאי לדעת כי בסיום הבדיקה של היועץ, הוא אמור להנפיק דוח מסודר ומאורגן המצביע על כל הליקויים המצויים במקום ועל התיקונים השונים שיש לבצע על מנת לעמוד בתקנות הבטיחות. היועץ אמור להציע את השיטות התאימות ביותר למקום העבודה שלכם לצורך הגנה מפני שריפות. לרוב כאשר מדובר על מבנים גדולים, כגון בתי חולים למשל, יש צורך לעבוד עם מספר יועצים במקביל.

מתי חשוב להזמין יועץ בטיחות אש?

קודם כל, חשוב להתייעץ עם יועץ בטיחות בשלב ההתחלתי של הבנייה. בצורה כזו ניתן לחסוך מראש לא מעט זמן, כסף ועוגמת נפש מיותרת, היות ואיתור הליקויים בשלב ההתחלתי יכול לחסוך לא מעט בעיות בעתיד. כמו כן, חשוב להזמין יועץ בטיחות בסיום הבניה, על מנת לקבל טופס 4 המאשר לאכלס את הבניין.

 

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למה לקנות בית רק עם ייעוץ משכנתא מקצועית?
במילה אחת: כסף. בשתי מילים – הרבה כסף. ייעוץ משכנתא הוא ככל הנראה המוצר הנותן ללקוחותיו את יחס...
קרא עוד »
אוק 30, 2018
דיור מוגן בצפון
היום ניתן למצוא לא מעט פתרונות דיור מוגן בצפון. חשוב להבהיר כי מדובר על פתרון דיור פופולארי, שיכול...
קרא עוד »
אפר 17, 2020
סוגי דלתות פנים לבחירה עבור הבית שלך
דלתות פנים עוזרות להבטיח פרטיות, להפחית רעש ויכולות גם להסתיר חדרים או אזורים לא מסודרים. דלתות פנים...
קרא עוד »
ינו 19, 2023