אישור לכיבוי אש – מדוע זה הכרחי

אישור לכיבוי אש

כל מבנה אשר בעליו מעוניין שהוא יהיה שמיש ופעיל, חייב לקבל אישור לכיבוי אש, כלומר אישור שניתן לאכלס את המבנה, ניתן להשתמש בו, שכן הוא בטוח במקרה וחס וחלילה פורצת שריפה במתחם שלו.

כשאנחנו בונים מבנה חדש, בין אם זה בית מגורים או כל מבנה אחר, עלינו לקבל שורה של אישורים על מנת שיהיה ניתן להשתמש בו. אחד האישורים החשובים ביותר הוא אישור לכיבוי אש. אישור זה ניתן על ידי מכבי אש והוא ניתן אחרי שמבצעים שורה של בדיקות במבנה על מנת לוודא שהוא בטוח לאכלוס, הן למגורים והן לעבודה, על פי הייעוד שלו.

אישור לכיבוי אש

בשביל לקבל אישור לכיבוי אש יש לבצע כמה דברים. ראשית, יש צורך להתקין במבנה מערכות שונות שיאפשרו בשעת הצורך, קרי בזמן שפורצת במקום דליקה, להתריע על כך בפני כל דיירי המקום וכן אמצעים שיאפשרו לטפל בה, גם אם לא לכבות אותה לגמרי, עד אשר יגיעו כוחות מכבי אש. בין היתר מדובר על מטפים, צינורות מים, ספרינלקרים ועוד.

שנית, יש לבצע בדיקה מקיפה שכל המערכות השונות עובדות כמו שצריך. אי אפשר להתקין מערכת ולקבל אישור, לפני שבוחנים אם היא עובדת בפועל, בשטח. שכן אז בשעת האמת יתכן ואנחנו נגלה שהמערכות השונות לא תקינות. זו גם הסיבה שיש לבצע בדיקה חוזרת מדי שנה. אם יש בעיה מסוימת אז צריך לטפל בה.

שלישית, האישור יכול להינתן רק על ידי גורם מקצועי, גורם שאחראי לתחום זה ומכיר את הנושא היטב. על מנת לטפל בסיטואציה בצורה נכונה, חשוב להזמין קודם לכן גורם אשר יכול לייעץ לנו בנושא ולאחר מכן להזמין גורם שיכול לאשר את המערכות. הגורם המייעץ יכול להיות גם זה שיבצע עבורנו את ההתקנה בפועל.

צריך לומר, שכל התהליך מתבצע בהתאם ללוח הזמנים של הבנייה בשטח, ובהתאם כמובן להתקדמות תוכנית העבודה. אין טעם להתחיל בתוכנית מבלי שברור לכל מה תוכנית הבנייה המלאה, לשם מה מיועד המבנה, מי אמור להשתמש בו וכיצד. רק כך נוכל להתקין את המערכות בצורה נכונה.

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לבחור חומר להברקת שיש?
שיש הוא חומר מאוד מיוחד. יש לו קשיות ייחודית, מה שהופך אותו לאידיאלי עבור ליטוש משטחים. עם זאת, תהליך...
קרא עוד »
ספט 13, 2022
הדברה לפשפשים – כיצד זה נעשה?
כיום הדברה לפשפשים נעשית תוך כדי שימוש בקיטור וזאת כאשר משתמשים בחומרי הדברה ייחודיים אשר נועדו...
קרא עוד »
דצמ 25, 2020
נוטריון בתל אביב – כך תמצאו בקלות
אנחנו יודעים שהמקצוע הכי נפוץ בישראל הוא להיות עורך דין. הסטודנטים שעומלים קשה כל תקופת...
קרא עוד »
נוב 27, 2019