חשמלאי בודק

חשמלאי בודק

לימודי חשמל מתחלקים על פי דירוג מסוים. כל מי שרוצה ללמוד את התחום חייב להתחיל מהשלב הנמוך ביותר ולהתקדם הלאה במהלך הזמן, בזכות הניסיון וההשכרה שלו. המטרה היא, שרק בעלי ניסיון יוכלו לעסוק בעבודות חשמל מסובכות ומורכבות.

דוגמא טובה לכך אנחנו יכולים לראות בכל מה שקשור למה שמוגדר "חשמלאי בודק". מדובר באיש מקצוע אשר מוסמך לבצע בדיקות של מבנים ומתקני חשמל, הן במבנים פרטיים והן במבנים ציבוריים ואחרים. המטרה היא, שאותן בדיקות שמבצע חשמלאי בודק, יאפשרו לנו לדעת האם מדובר במתקן או מבנה שמישים, שאינם מסוכנים לשימוש, האם הם דורשים תיקון או החלפה.

חשמלאי בודק

בשביל להיות חשמלאי בודק חייבים להיות בעלי הכשרה של חשמלאי מוסמך. לשם כך יש ללמוד קורסים מתאימים וכן להיות בעל ניסיון בתחום, אחרת לא ניתן לבצע בדיקות חשמל ועבודות שקשורות לנושא. הסיבה שזה כך היא, שבדיקות חשמל אינן מוגדרות כעבודות רגילות, במסגרת הבדיקות יש לבחון עבודות של חשמלאים אחרים ובאופן טבעי רק מי שיש לו הסמכה גבוהה יותר יכול לבדוק עבודות בתחום, כמו כן הוא צריך להיות מסוגל לבצע את התיקונים הנדרשים, במידת הצורך, על מנת שהמערכות והמתקנים יעבדו כנדרש.

חשמלאי בודק, מבצע למעשה 3 דברים עיקריים, דבר ראשון הוא מבצע את הבדיקה של המתקן או המערכת במקום, דבר שני הוא מפיק דוח שלם על מצב החשמל, בין אם קיימים ליקויים ובין אם לא, כמו כן במסגרת הדוח הוא יכול לקבוע אילו שיפורים צריך לבצע על מנת שהמערכת תפעל כראוי. דבר שלישי שהוא מוסמך לעשות זה את התיקונים הנדרשים. זאת במידה והוחלט לשכור אותו לשם כך. התיקונים יכולים להיות בכל מה שקשור לחיווטים וארקות.

כאמור בשביל להיות חשמלאי בודק יש לעבור הכשרה מתאימה יש להיות חשמלאי מוסמך, לעבור קורס חשמלאי סוג 3, אותו אפשר לעבור רק אם מסיימים בהצלחה קורס חשמלאי סוג 1 וסוג 2 בהצלחה.

לסיום חשוב להדגיש, חשמלאי בודק זו עבודה עם ביקוש רב, הן בקרב חברות שמתמחות בבדיקות חשמל, והן כגורמים פרטיים.

לעוד מידע על חשמלאי בודק, לחצו כאן…

אביזרים לבית אלומיניום ארונות לבית ביטוחים לבית דלתות וחלונות חימום וקירור לבית כללי לגינה ולחצר למטבח נדל"ן עיצוב פנים ואדריכלות רהיטים לבית שיפוצים וניקיון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נוהל התקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי בבתים משותפים
עמדות טעינה לכלי רכב חשמליים הופכות יותר ויותר להכרח בקהילות רבות. על מנת להתקין עמדות טעינה בתים...
קרא עוד »
יונ 13, 2022
רהיטים לצרכן במחירים אטרקטיביים
אין זה סוד שבשנים האחרונות, בוודאי מאז המחאה של 2011, אנחנו הצרכנים שמים לב יותר למחירים שאנחנו משלמים...
קרא עוד »
ספט 17, 2016
המדריך להקמת קבוצת רכישה
הקושי לרכוש דירה והעלויות הגבוהות מביאות לפתרונות חדשים שנועדו לאפשר לזוגות צעירים ולמשפחות נוספות...
קרא עוד »
מאי 27, 2021